Ta kategoria nie jest jeszcze kompletna. Sugerujemy sprawdzenie naszych najpopularniejszych produktów na stronie.
Najpopularniejsze produkty

Paul Cézanne to światowej sławy francuski malarz postimpresjonistyczny. Mówi się, że jego dzieła stanowią swoisty pomost pomiędzy sztuką impresjonizmu i kubizmu. W swoich obrazach Paul Cézanne kształt przedmiotów przybliża do form geometrycznych. Ten wybitny artysta miłował się dodatkowo w tematyce pejzażów, a zwłaszcza tych z okolic Aix-en-Provence i Estaque. W kolekcji jego dzieł znajdują się również przepiękne portrety oraz martwe natury. Co ciekawe - jego martwa natura była przedstawiana w sposób wyjątkowy. Ten wybitny malarz malował na płótnie owoce, stoły, czy krzesła były w taki sposób, jakby traciły równowagę.

Czego francuski artysta szukał w swoich dziełach? Chciał przenieść obraz rzeczywistości na płótno. Uważał, że jego obrazy to nie "dzieło utalentowanego malarza, któremu udało się znaleźć swój styl", a odpowiedzią na pytanie "czym jest obraz?". Mówił, że "stawką jego pracy jest wpisywanie na podkład jedynie wrażeń barwnych, małych wrażeń barwnych, tworzących pikturalne istnienie przedmiotu, owoców, góry, twarzy, kwiatów bez uszanowania historii, ani tematu, ani linii, ani przestrzeni, ani nawet światła". Cytaty pochodzą z książki "Wzniosłość i awangarda" François Lyotarda. Obrazy Cezanne'a po dziś dzień budzą zachwyt krytyków na całym świecie.

Paul Cézanne - obrazy

Najsłynniejsze obrazy Cézanne z jego kolekcji:

  • "Gracze";
  • "Madame Cézanne w żółtym fotelu";
  • "Martwa natura: jabłka";
  • "Brzeg rzeki Marny";
  • "Wazon w kwiaty";
  • "Gardanne";
  • "Martwa natura z amorkiem";
  • "Nad brzegiem rzeki"

Te wybitne dzieła to prawdziwa biblia dla smakoszy sztuki! Paul, tuż obok van Gogha i Gauguina, jest uważany za najważniejszego z postimpresjonistów. Henri Matisse określał go zaszczytnym mianem "ojca wszystkich malarzy". Co ciekawe - w 2011 roku obraz "Gracze" został wykupiony przez rodzinę królewską z Kataru za 250 milionów dolarów. Ta niebotyczna kwota sprawiła, że "Gracze" aż do 2017 roku był najdroższym sprzedanym dziełem sztuki na świecie.

Słynne obrazy Paula Cézanne do kupienia

Jedyna w swoim rodzaju kolekcja obrazów Paul Cézanne w sklepie Uwalls. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy reprodukcje obrazów Paula Cézanne. Jeżeli marzysz o tym, aby znane obrazy z kolekcji tego światowej sławy malarza zawisły na ścianie w Twoim domu, koniecznie zapoznaj się z naszą ofertą wysokiej jakości kopii.

Oferujemy reprodukcje obrazów na płótnie do druku lub do kupienia. Nasze repliki wspaniale ozdobią białe ściany, nadając pomieszczeniom elegancji. Sprawią, że poczujesz się jak prawdziwy koneser dzieł sztuki. To doskonały element wystroju salonu, sypialni i jadalni.

W galerii produktów znajdziesz same doskonałe reprodukcje, które możesz kupić. Posiadamy szeroki wybór wymiarów płótna. Dysponujemy różnymi wzorami oraz rozmiarami egzemplarzy. Ich zaleta to nie tylko wspaniały wygląd, ale i przyjazna cena. Teraz i Ty możesz mieć w swoim domu wysokiej jakości kopie największych dzieł tego artysty!

Rozwiń