Fototapety 3D to namacalny dowód na to, jak daleko zawędrował świat materiałów wykończeniowych na przestrzeni ostatnich kilku lat. Zapewne część osób na hasło „fototapeta” powraca wspomnieniami do lat, kiedy taka forma dekoracji kojarzona była jedynie z kiczem. Obecnie tapety pod względem estetycznym nie mają nic wspólnego ze swoimi imienniczkami z przeszłości. Dzięki ewolucji, jaką przeszły możemy cieszyć się zupełnie nowym wystrojem wnętrz za sprawą fototapet 3D do salonu.

Tapety 3D na ścianę: iluzja czy rzeczywistość

Niby płaski kawałek materiału, a ty czujesz jakby przestrzeń płatała tobie figle. 

Właśnie tak działa tapety z efektem 3d. Fototapety przestrzenne operują na granicy złudzenia optycznego i rzeczywistości, zacierają granice, wprowadzając naszą percepcję w niewielki zamęt. Dzięki temu takie dekoracje będą doskonałą, a zarazem niebanalną opcją w salonie, kuchni czy jadalni.

To co wyróżnia dzisiejsze tapety ścienne 3D:

  • Modny i stylowy wygląd. Błędem jest myśleć, że nowoczesne tapety trójwymiarowe muszą zajmować całą ścianę. Efektownie będą prezentowały się również na kawałku ściany. Taki zabieg warto zastosować w przypadku, gdy mamy do dyspozycji tylko jej część. Dekorując wnętrze warto zwrócić uwagę na jeszcze jedną ważną kwestię – bez względu na to jak duże mamy pomieszczenie, ilość fototapet 3D powinna być ograniczona wyłącznie do jednej ściany z konkretnym motywem.
  • Cała gama rozmaitych wzorów i kolorów do wyboru. Nie musisz dostosowywać podłóg i reszty wyposażenia pokoju do nowej dekoracji przestrzennej. Wystarczy dopasować fototapetę 3D do ściany. Oprócz możliwości wyboru motywu możesz wybrać kolorystykę, tak aby pasowała do istniejącej już aranżacji. Jeśli wnętrze jest już zbyt pstrokate, wówczas można wykorzystać czarno-białe motywy, które wyciszą pozostałe kolory.
  • Łatwość montażu. Odpowiednia ilość kleju, wody oraz kilka gadżetów majsterkowicza, sprawią, że przyklejenie tapety 3D będzie dziecinie proste.
  • Możliwość pielęgnacji. Pielęgnacja dekoracji przestrzennych jest jak najbardziej realna. Przy wyborze materiału warto pokusić się o pokrycie wierzchniej warstwy laminatem, który jest wodoodporny. Taki typ materiału będzie najodpowiedniejszym wariantem w przedpokoju, kuchni lub jadalni, które ze względu na swoje przeznaczenie szczególnie są narażone na zabrudzenia.
  • Do produkcji wykorzystywane są wyłącznie ekologiczne materiały, dlatego z powodzeniem można użyć je przy aranżacji pokoju dla dziecka lub salonu kosmetycznego.
  • Nie blakną pod wpływem promieni słonecznych i zachowują świeży wygląd przez lata.
  • Stosunkowo niska cena w porównaniu z innymi materiałami wykończeniowymi.
  • Można zamówić je nie tylko na indywidualny wymiar, ale również online bez wychodzenia z domu. Takim właśnie rozwiązaniem dysonuje sklep internetowy Uwalls, w którym znajdziecie fototapety 3D na zamówienie. Ogromny wybór ekskluzywne tapety 3d sprawi, że każdy znajdzie coś wyjątkowego dla siebie i swojego wnętrza.

Fototapety ścienne 3D do salonu – różnorodność materiałów

Mówiąc o fototapetach 3D warto wspomnieć o podłożach, na których są one drukowane.

Kupując dekorację warto zastanowić się nad tym, czy dany rodzaj materiału będzie odpowiedni do każdego pomieszczenia. To co będzie idealną opcją w sypialni, niekoniecznie sprawdzi się w kuchni czy łazience i odwrotnie. Producent fototapet 3D Uwalls proponuje następujące rozwiązania:

  • Flizelina – materiał, dzięki, kt&oac