Nikt nie wyobraża sobie współczesnej estetyki bez słowa minimalizm. Obrazy minimalistyczne na płótnie w ciekawy sposób wzbogacą aranżację Twojego wymarzonego mieszkania. Doskonale sprawdzą się w każdym pomieszczeniu, nadając mu niepowtarzalny charakter. Nowoczesne meble, proste dodatki i skandynawskie mieszkania, tak w kilku słowach możemy podsumować aktualne trendy wnętrzarskie. W ofercie naszego sklepu znajdziesz rozwiązanie, dzięki któremu wyrazisz siebie!

Obrazy minimalistyczne – czyli jakie?

Minimalizm to jednak nie tylko styl aranżacji wnętrz, to styl życia, który charakteryzuje się prostotą i umiarem w każdej dziedzinie życia. Nie oznacza to jednak, że modne obrazy do salonu czy sypialni muszą być nudne! Kompozycje oraz grafiki do druku powinny inspirować Cię w codziennym życiu, niczego nie nakazując. Sztuka minimalistyczna to przede wszystkim:

  • prostota motywów i wzorów, niezależnie czy wybierzesz grafikę z motywem kwiatów czy znane wszystkim figury geometrycznej, będzie to prosta i graficzna forma,
  • monochroma tzm,
  • przewaga figur geometrycznych i abstrakcyjnych kształtów,
  • tekst, jako jeden z elementów kompozycji,
  • czarno – białe artystyczne zdjęcia.

Minimalizm – klucz do współczesności

Obrazy w stylu minimalistycznym idealnie wpisują się w aktualne trendy wnętrzarskie. Dekorują przestrzeń, jednocześnie jej nie przytłaczając. Ciekawe kompozycje na płótnie wybieramy na ogół do salonu, czyli pokoju reprezentacyjnego, w którym toczy się nasze codzienne życie rodzinne. Nowoczesne obrazy na ścianę to stylowe wykończenie pokoju dziennego, nie tylko dla miłośników i znawców sztuki. W aranżacji w stylu industrialnym lub loftowym, świetnie sprawdzą się abstrakcyjne grafiki w stonowanych kolorach. W mieszkaniach w stylu boho postaw na jasne obrazy na płótnie z motywem roślinności.

Poszukując obrazów do sypialni warto pamiętać o głównym przeznaczeniu tego pomieszczenia. Wybierz minimalistyczne obrazy na płótnie, które pomogą Ci w relaksie po dniu pełnym wrażeń. Aby ukoić nerwy i odpocząć, postaw na nieprzytłaczające dodatki, które subtelnie uzupełniają wnętrze, ale go nie zdominują. W tym celu doskonale sprawdzą się monochromatyczne kompozycje ścienne. Olejne obrazy na płótnie utrzymane w jednolitej tonacji barwnej pozytywnie wpłyną na Twój nastrój.

Uwaga! 🚨 W naszym sklepie Uwalls można kupić obrazy wysokiej jakości 🎨

Rozwiń