Malarstwo marynistyczne od stuleci cieszy się uznaniem i popularnością. Nie ma nic lepszego, niż obrazy morze na płótnie - żywioł, który przeraża swą agresją, a jednocześnie koi nerwy, gdy tylko lekkim falowaniem przybija do brzegu i cofa się w stronę horyzontu. To doskonałe obrazy do salonu. Morze jest wdzięcznym, a jednocześnie uniwersalnym motywem. Morskie klimaty przypadają do gustu praktycznie każdej osobie.

OBRAZY MORSKIE - ELEGANCKI SALON

Współczesny salon, czy też pokój dzienny łączy w sobie kilka funkcji. Pierwszą z nich jest reprezentatywna. Tutaj często przyjmuje się gości, ale również spożywa posiłki. W tym pomieszczeniu znajduje się także kącik relaksacyjny ze ścianą multimedialną. Dlatego obok funkcjonalności, bardzo ważna jest także stylistyka wnętrza. Z tej racji bardzo popularne są umieszczane na ścianach obrazy morskie. Dzięki swej kolorystyce, która jest bogata, głęboka niemalże szlachetna doskonale uzupełni salon. W końcu czy jest coś piękniejszego niż morze? Obrazy morze nowoczesne często są na wpół abstrakcyjne lub surrealistyczne. Wykorzystują płynną formę ruchliwego morza, by z na pozór chaotycznych, czy pozbawionych kształtów fal stworzyć obraz, który oddziałuje na wyobraźnię, ale również na emocje.

FASCYNUJĄCE MALARSTWO MARYNISTYCZNE

Obrazy o tematyce morskiej są tematem chętnie podejmowanym od stuleci. Wraz ze zmianą kanonów malarskich, metamorfozie ulegał także sposób malowania morza. Obrazy morskie były podejmowane przez impresjonistów, ekspresjonistów, czy realistów. I w każdym z tych przedstawień ręcznie malowane morze ukazywało swoją inną naturę. Od ciężkiej do uchwycenia impresji przez burzliwą, spienioną ekspresję, która pochłania statki w trakcie sztormu. Obrazy olejne są wyznacznikiem stylu. To najbardziej szlachetny materiał malarski, który pozwala na uzyskanie zaskakującej głębi obrazu, jak też wyrazistości kolorów. Tak samo obrazy gór jak morze obraz zyskują na przedstawieniu. Zarówno w sytuacji, gdy malowane są laserunkiem, czyli cienkimi warstwami, jak też w sposób bardziej ekspresyjny, gdzie farbę nakłada się na płótnie grubymi, stanowczymi pociągnięciami pędzla, niemalże modelując scenerię na obrazie. Także czarno-białe wersje tego motywu zachwycają monochromatycznym urokiem. Zawieszone na ścianę będą stanowić uzupełnienie wnętrza. Obrazy ścienne mogą przyjmować także formę zdjęcia z widokiem na morze.

Uwaga! 🚨 W naszym sklepie Uwalls można kupić obrazy wysokiej jakości 🎨

Rozwiń