Obrazy do salonu na płótnie to niezwykle elegancka dekoracja ścian. Nie tylko podkreślają charakter danego pomieszczenia, ale są doskonałym sposobem na ożywienie wnętrza. To właśnie obrazy nowoczesne do salonu na płótnie tworzą przytulną atmosferę i sprawiają, że czujemy się w nim, jak w domu.

Dlaczego warto zdecydować się na stylowe obrazy na ścianę do salonu?

Projektanci wnętrz oraz specjaliści od aranżacji pomieszczeń zgodnie przyznają, że puste ściany w salonie potrafią odebrać mu urok i przyjemną atmosferę. Natomiast starannie dobrany obraz do salonu sprawia, że nasz dom będzie wyjątkowy i zapanuje w nim rodzinna, spokojna atmosfera. Otaczanie się pięknymi obrazami motywuje też do działania oraz podnosi kreatywność. Potencjał sztuki w mieszkania doceniają szczególnie deweloperzy - takie dekoracje podnoszą prestiż salonu. Jakie jeszcze zalety posiadają stylowe obrazy do salonu?

  • to oryginalne dopełnienie aranżacji wnętrza
  • budują przyjemną przestrzeń w pomieszczeniu
  • potrafią wprawić nas w pozytywny nastrój
  • krajobrazy takie jak góry, drzewa czy morze działają relaksująco

Wieloczęściowe tryptyki do salonu - eleganckie rozwiązanie do domu

Tryptyki to oryginalne i modne ozdoby do salonu, które nadają mu niepowtarzalnego wyglądu. Obrazy do salonu z takim samym motywem składają się z trzech części i są polecane zarówno do pomieszczeń w nowoczesnym, jak i klasycznym stylu. Co więcej, nierzadko można zawiesić je w dowolnej konfiguracji, a i tak będą tworzyć spójną całość. Najpopularniejszym rozwiązaniem są tryptyki zawieszane w poziomie. Można zachować między nimi odstęp albo lekkie przesunięcie w górę lub w dół. Opcją nieco bardziej oryginalną są tryptyki do zwieszenia w pionie - polecane na wąskie, ale wysoki ściany. Decydując się na wyszukany i głęboki przekaz tego typu obrazów poczujemy się w naszym salonie, niczym w galerii sztuki. Najmodniejsze motywy to:

Designerskie obrazy do salonu malowane na płótnie

Nowoczesne obrazy do salonu malowane na płótnie z pewnością podniosą walory estetyczne oraz standard pomieszczenia. Obcowanie ze sztuką wpłynie też pozytywnie na samopoczucie mieszkańców oraz będzie sprzyjać pozytywnej atmosferze. Przez prawdziwych specjalistów dzieła, które są ręcznie malowane nazywane bywają obrazami z duszą. Swoją unikalność wniosą więc również do naszego salonu. Dzięki temu, że przedstawiają one wyraz emocji oraz wyobraźni artysty mogą intrygować oraz wzbudzać pozytywne myśli. Są o wiele bardziej interesujące w odbiorze, dzięki widocznym śladom pędzla. Ich cenioną zaletą jest również wysoka trwałość. Te delikatne i subtelne ozdoby sprawdzą się we wnętrzach romantycznych, w towarzystwie zwiewnych i miękkich tkanin. Na jakie motywy warto postawić?

  • współczesne, na przykład dekoracyjne twarze
  • martwa natura
  • przestrzenne widoki, między innymi dom w pobliżu rzeki
  • abstrakcja

Obrazy do pokoju gościnnego w stylu skandynawskim 

Osobom, które pragną zachować nowoczesny charakter wnętrza poleca się minimalistyczne obrazy do salonu na ścianę. Taka dekoracja jest lekka i nie przytłoczy wnętrza. Obrazy ścienne wykonywane na płótnie nie posiadają ram, dzięki czemu doskonale wpisują się w nowoczesne pomieszczenia. Charakteryzują się też oszczędnością form oraz kolorów - bez fantazyjnych dekoracji. W salonach urządzonych w skandynawskim stylu liczy się również umiar. Warto więc postawić na duże drukowane obrazy ale utrzymane w ascetycznej formie. Mają one za zadanie zdobić salon, ale nie go przytłaczać. Wyszukane kompozycje będą inspirować mieszkańców, jednocześnie niczego nie narzucając. Mogą to być na przykład:

W sklepie Uwalls znajduje się bogata oferta wysokiej jakości obrazów do salonu na płótnie, które nadadzą wnętrzu niepowtarzalnego wyglądu. W kolekcji dostępne są zarówno obrazy dedykowane nowoczesnym, jak i klasycznym pomieszczeniom. Tanie i ładne dekoracje ścian odnajdą się w każdym salonie i będą stanowić wyszukane tło dla reszty aranżacji!

Uwaga! 🚨 W naszym sklepie Uwalls można kupić obrazy wysokiej jakości 🎨

Rozwiń