Caravaggio znany również jako Michelangelo Merisi da Caravaggio należy do jednych z najważniejszych włoskich malarzy przełomu XVI i XVII wieku. Caravaggio w swoich obrazach wyrzekał się nadmiernego idealizowania ludzkiego ciała, jak zwykli robić to inni renesansowi malarze, lecz starał się przedstawiać człowieka prawdziwego, naturalnego i przedstawiającego żywe i dość skrajne emocje, a prawdziwą inspiracją do stworzenia tych dzieł była słoneczna Malta.. Dziś obrazy Caravaggio znane są na całym świecie a ich cena sięga kilkunastu milionów dolarów. Na szczęście nie musimy już wydawać tak dużej sumy pieniędzy, aby móc podziwiać najsłynniejsze barokowe obrazy w zaciszu swojego domu. Wystarczy tylko zaopatrzyć się w najwyższej jakości reprodukcje Caravaggio.

Caravaggio najsłynniejsze obrazy w twoim domu niczym w galerii

Obrazy Caravaggia dzięki zastosowaniu niezwykłej metody ostrego światłocienia stwarzają niezwykłą iluzję głębi, ale także mroku, nawet gdy scena ta dzieje się wczesnym rankiem. To właśnie ten niesamowity efekt sprawia, że stanowią one niezwykłe urozmaicenie nawet najprostszego pomieszczenia. Najsłynniejsze religijny obrazy tego włoskiego malarza takie jak "Powołanie św Mateusza", "Wskrzeszenie Łazarza" czy "Wieczerza w Emaus" będą idealną dekoracją do salonu czy jadalni, szczególniej jeśli zależy nam na dobrze widocznej i zwracającej uwagę gości dekoracji. Warto również zaopatrzyć się w poruszające portrety autorstwa Caravaggia, takie jak:

  • "Chłopiec obierający owoce"
  • "Chłopiec z koszem owoców"
  • "Chory Bachus"

"Dawid i goliat" czy może słynna "Judyta odcinająca głowę Holofernesowi"? Jaki obraz wybrać?

Niestety wybór odpowiedniej dekoracji ściennej nie jest taki łatwy, jak się powszechnie wydaje a sam obraz do salonu czy kuchni powinien nie tylko pasować swoją wielkością do wielkości danego pomieszczenia, ale również odpowiednio prezentować się na tle całej aranżacji. Biblijne obrazy Caravaggio takie jak "Ofiarowanie Izaaka" czy inne obrazy świętych kobiet lub Jezusa najlepiej prezentują się w mieszkaniach w stylu vintage oraz w stylu rustykalnym jako niezwykłe dopełnienie klimatycznego pomieszczenia. Natomiast obrazy z martwą naturą takie jak słynny "Kosz z owocami" mogą być świetnym dodatkiem do pokoju w stylu art deco.

Najwyższej jakości reprodukcje dzieł Caravaggia w Uwalls

Dziś wcale nie musisz wybierać się do największych galerii w Polsce lub w Rzymie, aby móc podziwiać najbardziej znane obrazy Vincenta van Gogha czy Caravaggia (szczególnie że wiele z obrazów tego włoskiego malarza znajduje się na Malcie). Nasz sklep Uwalls oferuje wszystkie najsłynniejsze obrazy wielkich malarzy takie jak "Ostatnia wieczerza" Leonarda da Vinci czy "Narcyz" które możesz kupić za niezwykle atrakcyjną cenę. Wszystkie te najważniejsze dzieła mogą zdobić twoje mieszkanie, a wszystko za sprawą tylko jednego ruchu myszką. Porównaj zatem ceny oryginalnych obrazów tych słynnych malarzy i zamów swoją własną wersję w Uwalls.

Rozwiń