Nowoczesny tapety do sypialni

Jednym z najbardziej skomplikowanych procesów podczas remontu jest wybór. Trudno jest przewidzieć co nam się czasami spodoba, dlatego konieczne jest zapoznanie się z nowoczesnymi aspektami wyboru, tylko w taki sposób uda się stworzyć naprawdę stylowe wnętrze łączące w sobie wszystkie modne tendencje. Tapety do sypialni również powinny być wybierane z uwzględnieniem wszystkich najnowszych trendów w świecie mody.

Jakie tapety wybrać do sypialni

Sypialnia jest pomieszczeniem przeznaczonym do wypoczynku, więc z założenia powinno być to spokojne i nie krzykliwe wnętrze. Tapety do sypialni pomogą stworzyć odpowiednią i harmonijną atmosferę. Zanim jednak podejdziemy do wyboru tapety do sypialni należy wyróżnić podstawowe czynniki, na które warto zwrócić uwagę:

 • Kolor odgrywa bardzo ważną rolę, od niego zależy atmosfera panująca w sypialni.
 • Faktura może być gładka, chropowata lub wypukła.
 • Obecność motywu.

Tapety do sypialni powinny być dobierane analogicznie do wymiarów pokoju, starajcie się unikać ciemnych kolorów, ponieważ wizualnie sprawiają, że pokój stanie się bardziej ponury i mniejszy.

Tapety można podzielić wg materiału na:

 • Papierowe
 • Winylowe
 • Flizelinowe
 • Tekstylne

Sypialnia jest dość spokojnym miejscem, dlatego tutaj można pokusić się o ulubiony rodzaj materiału, nie obawiając się o dalszą eksploatacje.

Zasady łączenia tapet

Jednym z najnowszych trendów w aranżacji sypialni są tapety, które łączy się między sobą. Może to być specjalnie przygotowany zestaw, bądź wybrane przez was warianty.

Istnieją pewne zasady, które pomogą wam właściwie dobrać i zestawić tapety w sypialni:

 • Grubość tapet powinna być jednakowa, w przeciwnym razie miejsce styku będzie zbyt wyraźne, co wpłynie niekorzystnie na wygląd dekoracji.
 • Optymalnym wariantem są dwa rodzaje tapet, jedne podstawowe w neutralnym kolorze, a drugie z ciekawym motywem.
 • Jeśli decydujecie się na zakup przygotowanego przez producenta zestawu, nie musicie się obawiać – materiał, jak i kolorystyka będą harmonijnie do siebie pasować.

Łączenie tapet w sypialni – to świetna technika, która pozwala wizualnie powiększyć pokój. Rozwiązanie to najczęściej stosowane jest w nowoczesnych wnętrzach. Istnieje kilka ciekawych koncepcji usytuowania dwóch różnych typów tapet:

 • Zaakcentowanie jednej ze ścian. Zazwyczaj ścianę w pobliżu łóżka ozdabia się tapetą przedstawiającą jakiś wizerunek lub tworzącą kontrast, a pozostałe trzy pozostawia się w neutralnych odcieniach, które będą uzupełnieniem wystroju wnętrza.
 • Pionowe pasy – technika, zakładająca podział pomieszczenia na strefy. Jaśniejszy odcień umieszcza się na większym obszarze. Symetrycznie na jednej ścianie lub wszystkich przykleja się dwa pasy tapet w jednakowym stylu. Takie usytuowanie jasnego i ciemnego odcieniu sprawia, że pokój będzie wydawał się o wiele bardziej ciekawszy i atrakcyjniejszy.

Zestawienie pozwoli nie tylko stworzyć odpowiednią strefę do wypoczynku lub pracy w domowych warunkach, ale nada czegoś wyjątkowego waszemu wnętrzu.

Tapety do sypialni: katalog

W naszym sklepie internetowym prezentowany jest jeden z obszerniejszych katalogów, obejmujący również tapety do sypialni. Zaletą naszego sklepu jest nie tylko wysoka jakość, ale i przystępna cena.

Tapety można nabyć już teraz na naszej stronie internetowej, wystarczy wybrać odpowiednie zdjęcie, podać teksturę i wymiary, a następnie kliknąć złóż zamówienie.

Jeżeli macie jakieś pytania dotyczące dostawy lub złożenia zamówienia, zadzwońcie pod numer podany na stronie. Nasz manager odpowie na wszystkie pytania związane z realizacją zamówienia. Ponadto na stronie dostępny jest również formularz kontaktowy, wprowadźcie swoje dane, a nasz manager skontaktuje się z wami.

Uwaga! 🚨 W naszym sklepie Uwalls można kupić tapeta wysokiej jakości 🎨
Rozwiń