Martwa natura to zdecydowanie jeden z tych motywów, które można śmiało nazwać ponadczasowymi. Nie zapominają o nim artyści ani dekoratorzy wnętrz. Obrazy z martwą naturą są popularnym dodatkiem przy urządzaniu domowych pomieszczeń. Sprawdźmy, gdzie sprawdzą się one najlepiej.

Pierwsze skojarzenie – kuchnia

Szukając elementów dekoracyjnych do kuchni niemal od razu nasuwa się hasło obrazy martwa natura owoce i kwiaty idealnie wpasowują się w charakter tego pomieszczenia. Tworzą przytulny klimat, sprzyjający przygotowywaniu domowych posiłków. Obrazy dopełnią przytulną całość. Ponadto w kuchni trudno jest o szaleństwo, jeżeli chodzi o formy dodatków. Na klasyczny obraz zawsze znajdzie się przestrzeń.

Gdzie jeszcze?

Obrazy martwa natura ze względu na ich różnorodność są tak uniwersalne, że wkomponują się w niemal każde wybrane pomieszczenie. Jednak oto top 3 miejsca, gdzie będą wyglądać najlepiej:

  • kuchnia
  • przedpokój
  • salon

Martwa natura obrazy, czyli moc kolorów

Zaletą obrazów z motywem martwej natury jest szeroka gama kolorystyczna, spośród której można wybierać nowoczesne lub bardziej klasyczne obrazy znanych malarzy, wpasowujące się w wystrój całego pomieszczenia. Przyroda bogata jest w piękne barwy, a te wypełniając wnętrza, zdecydowanie je ożywiają. Ciekawą i odważną propozycją będą całe galerie, reprezentujące moc kolorów. Z pewnością przybliżą matkę naturę do naszych domów.

Rozwiń