Obrazy 3d to jeden z najpopularniejszych tricków architektonicznych ostatnich lat. Obrazy z efektem trójwymiarowości znajdują zastosowanie nie tylko w prywatnych domach, ale również w miejscach publicznych takich jak gabinety prawnicze, biura rachunkowe, a także w prywatnych klinikach. To elementy dekoracyjne, które dopełnią każde wnętrze i sprawią, że zachwyci nas nie tylko efekt 3D, ale również gust projektanta lub właściciela wnętrza.

Obraz w 3D - czy warto zawiesić je na ścianie?

Obrazy 3d na płótnie to obok tapet naściennych jedno z najczęściej wykorzystywanych rozwiązań do wykończenia ścian. Posłużenie się obrazem ukazującym głębie jest o wiele ciekawsze niż zawieszenie na ścianie zwykłego płaskiego obrazu. Obrazy przestrzenne 3d będą nie lada igraszką dla naszego mózgu, który z chęcią będzie błądzić po pozornie wypukłych kształtach. Forma tego rodzaju obrazu pozwoli nam na ukazanie zachwycającej iluzji.

Korzyści z ich zastosowania

Tego rodzaju elementy architektoniczne namalowane na płótnie przede wszystkim dobrze sprawdzą się pod kątem ekonomicznym, gdyż nie są drogie w stosunku do jakości wykonania oraz trwałości i detalicznemu wykończeniu nawet najdrobniejszych drobiazgów. Takie ścienne ozdoby pozwolą na rozładowanie złych emocji, zwłaszcza jeśli zdarza się, że w naszym biurze lub klinice powstają długie kolejki, a czas przyjmowania interesantów czy pacjentów często się przedłuża. Obrazy trójwymiarowe 3d pozwolą zająć myśli czymś innym niż nieustannym i nerwowym zerkaniem na zegarek.

Obrazy przestrzenne 3D a rozładowanie napięcia

Oprócz rozładowania negatywnych emocji w kolejce nowoczesne grafiki umożliwią regenerację i odzyskanie spokoju oraz błogiego nastroju również w zaciszu naszego domu. Obraz możemy zawiesić na ścianę w łazience, najlepiej żeby był umieszczony na wprost wanny, byśmy mogli mu się przyglądać podczas kąpieli. Możemy to nowoczesne rozwiązanie zastosować również w sypialni naprzeciw łóżka lub w salonie w dobrze widocznym miejscu.

Najpopularniejsze wzory

W 3 d efektom nie ma końca, jednak większość konsumentów sięga po kilka klasycznych form, które sprawdzą się w większości pomieszczeń, wśród nich znajdziemy:

  • kwiaty; natura zawsze pociąga człowieka, daje ukojenie i relaks, pomaga także odetchnąć i nabrać sił, dlatego większość osób wybiera piękne rośliny o wypukłych kształtach, wyglądające jak żywe. Część konsumentów sięga także po obłędnie rzeczywiste krajobrazy.
  • tunele; są niezwykłą gratką dla naszych oczu, możemy wpatrywać się w nie godzinami i zachwycać się złudzeniem optycznym
  • wiry; to kolejne efekty, którym pozwalamy pochłonąć

Ścienne obrazy PicassoVincent van Gogha zawsze będą na topie. Mimo zmieniającej się mody gustownie dobrany obraz do salonu zawsze będzie uzupełniał nasze wnętrza.

Uwaga! 🚨 W naszym sklepie Uwalls można kupić obrazy wysokiej jakości 🎨
Rozwiń