Fototapety z kamieniami: nieprzemijająca klasyka na Twoich ścianach

Granitowa i ceglana kostka, płyty marmurowe, kamienie – w kategorii fototapety kamienie znajdziesz przeróżne motywy, a któryś z nich na pewno przypadnie Ci do gustu.

kamienie (1)

Fototapety imitujące kamienie są coraz częściej wybierane jako przystępna cenowo alternatywa naturalnym płytom kamiennym podczas wykończenia wnętrza. Wyróżnia je niska cena, funkcjonalność oraz ogromne możliwości dekoracyjne.

kamienie (2)

Motyw kamieni we wnętrzu wykorzystuje się do aranżacji pomieszczeń w różnych stylach – od klasyki do nowoczesnych projektów. Imitacja ceglanej ściany w okamgnieniu zamieni przeciętny wystrój w modny loft, a fototapety z motywem naturalnych kamieni stworzą przytulną atmosferę ogniska domowego w miejskim mieszkaniu.

Wybieramy fototapety z imitacją kamienia

Wybór pokrycia w dużej mierze wpływa na odbiór dekorowanej ściany. Winylowa  i flizelinowa podstawa nadają fototapetom z motywem kamieni efektu autentyczności i trójwymiarowości.

kamienie (6)

Efekt przestrzenności fototapet z motywem kamienia – to kwestia druku wielkoformatowego. Dokładność i odwzorowanie wszystkich  szczegółów obrazu uzyskuje się dzięki wysokiej rozdzielczości oraz precyzyjnemu odtworzeniu kolorów. Lepszy efekt otrzymamy, dopasowując oświetlenie w pomieszczeniu: delikatne rozproszone światło sprawi, iż kamienie na fototapecie będą wyglądać zupełnie jak te prawdziwe.

kamienie (7)

Fototapety w projektowaniu wnętrza

Fototapety dekoracyjne, imitujące naturalne materiały, takie jak kamień czy drewno – to praktyczny, szybki oraz  łatwo dostępny sposób na zorganizowanie i udekorowanie  przestrzeni domowej.

kamienie (8)

Walory dekoracyjne fototapet są znane jeszcze z lat 70. Ulepszona technologia druku i lepsze materiały, używane w produkcji, pozwalają na idealne zachowanie kolorów oraz odwzorowanie prawdziwych kamieni. Wykończenie ścian za pomocą fototapet, imitujących kamienie, nie uderzy po kieszeni tak, jak używanie prawdziwego marmuru. Dzięki swojej prostocie i praktyczności takie fototapety stały się niemal klasycznymi. Pokrycie winylowych tapet lakierem akrylowym dodatkowo sprawia, iż są trwałe niemal jak kamień: są odporne na wilgoć i brud, nadają się do czyszczenia i zachowują swoje kolory przez długie lata.

kamienie (9)

“Kamienne” tapety wspaniale odnajdują się we wnętrzu jako samodzielny element wykończenia, a także sprawdzają się jako dodatek dekoracyjny.  Warto więc przyjrzeć się fototapetom z kamiennym motywem. Być może, właśnie one odmienią Twoje wnętrze.

kamienie (10)
(Visited 20 times, 1 visits today)