28 pomysłów na udekorowanie pustej ściany + zdjęcia

RYSUNEK NA ŚCIANIE
RYSUNEK NA ŚCIANIE
DEKORUJEMY ŚCIANĘ LUSTRAMI
DEKORUJEMY ŚCIANĘ LUSTRAMI
NAKLEJKI WINYLOWE
NAKLEJKI WINYLOWE
OBRAZY
OBRAZY
ORYGINALNE TAPETY
ORYGINALNE TAPETY
OBRAZ Z TKANINY
OBRAZ Z TKANINY
FOTOTAPETY I TAPETY 3D
FOTOTAPETY I TAPETY 3D
GALERIA ZDJĘĆ NA ŚCIANIE
GALERIA ZDJĘĆ NA ŚCIANIE
PÓŁKI ŚCIENNE
PÓŁKI ŚCIENNE
HOBBY
HOBBY
TALERZE DEKORACYJNE
TALERZE DEKORACYJNE
HAND-MADE
HAND-MADE
KORZYSTANIE Z MAP
KORZYSTANIE Z MAP
OGRÓD PIONOWY
OGRÓD PIONOWY
KOLEKCJA ZEGARKÓW
KOLEKCJA ZEGARKÓW
PUSTE RAMKI
PUSTE RAMKI
WYSTAWA KSIĄŻEK
WYSTAWA KSIĄŻEK
ROZETY SUFITOWE NA ŚCIANIE
ROZETY SUFITOWE NA ŚCIANIE
AKCESORIA ETNICZNE
AKCESORIA ETNICZNE
PLASTRY DREWNA I GAŁĘZI
PLASTRY DREWNA I GAŁĘZI
AKCESORIA Z SZAFY
AKCESORIA Z SZAFY
WIELKIE LITERY
WIELKIE LITERY
ZWIERZĘCE GŁOWY
ZWIERZĘCE GŁOWY
UDAWANE OKNO
UDAWANE OKNO
DEKORACJE METALOWE
DEKORACJE METALOWE
FARBA TABLICOWA
FARBA TABLICOWA
ORIGAMI
ORIGAMI
FLAGI I HERBY
FLAGI I HERBY

Wcześniej wszystkie meble były umieszczane pod ścianą, a problem pustej ściany w ogóle nie istniał. Teraz czasy są zupełnie inne. Dominuje minimalizm, który każe zostawić w mieszkaniu jedną lub dwie ściany wolne. To daje więcej przestrzeni, ale nie sprawia, by było przytulnie. Trzeba coś zrobić z „gołymi” ścianami. Przecież nie powiesimy dywanu! Projektanci zgromadzili wiele pomysłów, jak udekorować pustą ścianę w mieszkaniu. Wybraliśmy najciekawsze i najłatwiejsze do wdrożenia rozwiązania. Mamy nadzieję, że znajdziesz odpowiednią opcję dla siebie.

1.Rysunek prosto na ścianie

Najbardziej trywialnym rozwiązaniem problemu gołej ściany jest udekorowanie jej obrazem lub obrazkami w pięknych ramach. Tak, to dobry pomysł, ale na myśl przychodzi inne ciekawe rozwiązanie. Ściana sama w sobie może stać się płótnem dla obrazu, a im większy obszar dostępnego miejsca, tym szersze pole do popisu dla wyobraźni.

Istnieje kilka opcji tworzenia rysunku:

  • tradycyjny, w postaci farby na tynku;
  • nowoczesny, czyli graffiti. Rysunek tworzony jest farbami w sprayu, wygląda soczyście i oryginalnie, ale nie będzie pasował do każdego stylu wnętrza;
  • trójwymiarowy rysunek wygląda jeszcze ciekawiej niż zwykły obraz, jednak w tym celu musisz zaprzyjaźnić się nie tylko z rysunkiem, ale także z modelowaniem;
  • najłatwiejszym sposobem – dla tych, którzy nie potrafią rysować – jest szablon. Wystarczy znaleźć odpowiednie szablony w sklepie, w Internecie lub wydrukować na drukarce, przymocować je do ściany i stworzyć rysunek za pomocą farb. Wszystko jest bardzo proste. Za pomocą szablonów możesz stworzyć ciekawy wzór geometryczny lub abstrakcyjny, stworzyć obrazy zwierząt, a nawet krajobrazy.

2.Naklejki winylowe

Naklejki winylowe to wyjątkowe narzędzie do odświeżania wnętrz. Produkty te są dostępne w szerokim asortymencie. Możesz znaleźć naklejki w dowolnym stylu, kolorze i rozmiarze, są one bardzo łatwe do przyklejenia i równie łatwe do usunięcia. Naklejki winylowe najlepiej sprawdzają się na gładkich, jasnych ścianach. Mogą to być obrazy zwierząt, drzew, kwiatów, abstrakcyjne rysunki – cokolwiek. Dekor dopasuje się do każdego stylu wnętrza, będzie się świetnie prezentował w każdym pomieszczeniu.

Niektórzy zamiast naklejek winylowych używają samoprzylepnego kolorowego papieru, z którego można wyciąć wiele takich samych lub tego samego rodzaju figurek. Używa się również kolorowej taśmy, dzięki której szybko i łatwo można stworzyć ciekawy geometryczny wzór.

3.Oryginalne tapety

Kiedy planujesz odświeżenie wnętrza, od razu wiesz, która ściana pozostaje pusta. W takim przypadku lista możliwych rozwiązań problemu rozszerza się. Ścianę można podkreślić oryginalnymi tapetami, dzięki czemu staną się ozdobą pomieszczenia. Chyba nie trzeba mówić, że tapety prezentowane są po prostu w szalonym asortymencie i łatwo znaleźć coś wyjątkowego. Na przykład jedną ze ścian można podświetlić tapetą z nadrukiem obrazów, starych stron gazet, rysunków, zwierząt, otwartych książek itp. Podkreślamy, że ten dekor pasuje tylko do jednej ściany.

Alternatywnym rozwiązaniem jest stworzenie obrazu z resztek tapety. Wybierz ładną ramkę i użyj kawałka tapety zamiast obrazu. Oczywiście bardzo ważne jest, aby były to tapety z ciekawym wzorem. Można przykleić fragmenty tapety na ścianę, a wzdłuż obrysu ułożyć listwę ścienną lub przysufitową. Bardzo prosty pomysł na dekorację, który rozwiąże problem pustej ściany.

Z kawałków kilku starych tapet możesz stworzyć kolaż na całej ścianie lub tylko na jej części, ale najpierw będziesz musiał się napracować, aby wyciąć kawałki o pożądanym rozmiarze i kształcie, ułożyć kolaż na podłodze, a następnie przykleić każdy kawałek na ścianie jeden po drugim. Ale wynik jest tego wart.

4.Fototapety i tapety 3d

Zamiast zwykłej tapety można zastosować fototapetę lub jej bardziej realistyczny analog – fototapetę 3D. Rysunek dobierany jest w zależności od charakteru pomieszczenia i preferencji właścicieli. Popularne są krajobrazy naturalne i miejskie, martwa natura, reprodukcje słynnych obrazów. Trójwymiarowa tapeta prezentuje się na tyle realistycznie i obszernie, że zrobi wrażenie kontynuacji przestrzeni mieszkania.

Pamiętaj, że tapeta nie jest ani półką, ani lustrem. Gustowne dopasowanie ich do wnętrza jest trudniejsze, ponieważ wybrany wzór musi być wsparty elementami wystroju. Jeśli tapeta przedstawia zieloną ulicę z licznymi kawiarniami, to dobrze byłoby pod ścianą z fototapetą postawić kilka waz podłogowych z roślinami oraz stół.

5.Dekorujemy ścianę lustrami

Lustro to funkcjonalna dekoracja. Jeśli lustro będzie miało nietypowy kształt lub zostanie zamknięte w ciekawej ramie, wówczas stanie się niezapomnianym wystrojem pomieszczenia, a każda tafla lustra pomoże wizualnie powiększyć pomieszczenie odbijając promienie światła. Pustą ścianę można udekorować jednym dużym panelem lustrzanym, można na niej zawiesić kilka luster o różnych rozmiarach i kształtach – wyobraźnia nie zna granic. Bardzo ważne jest, aby trzymać się jedności stylu i nie łączyć wyraźnie nowoczesnego lustra w jasnej prostej ramie z lustrami w fikuśnych ażurowych ramach.

6.Obrazy

Wydaje się, że jest to najpowszechniejszy sposób dekoracji pustej ściany w mieszkaniu. Metoda została sprawdzona przez wiele pokoleń i działa dobrze. Co zaskakujące, nie starzeje się przez lata. Co więcej, ozdoby te będą wyglądać wyjątkowo w każdym mieszkaniu. Możesz powiesić reprodukcje obrazów znanych artystów, obrazy modułowe, dzieła początkujących malarzy lub użyć własnych obrazów. Żeby zdjęcia tworzyły prawdziwą galerię, muszą być umiejętnie zaaranżowane. Przede wszystkim należy zacząć nie od fabuły i dominujących kolorów, ale od rozmiaru obrazu. Sprawdzoną metodą jest umieszczenie jednego lub dwóch największych obrazów na środku ściany i wypełnienie przestrzeni wokół nich mniejszymi płótnami.

Alternatywą jest użycie jednego dużego obrazu lub plakatu. Taki szczegół z pewnością będzie przyciągał wzrok, dlatego maksymalną uwagę należy poświęcić doborowi obrazu. Można powiesić wiele plakatów.

Jeżeli nie jesteś osobą twórczą, nie masz pieniędzy na malarzy i nie chcesz kupować płótna wydrukowanego na drukarce, to poniższe wskazówki są dla Ciebie.

Oto kilka sposobów na samodzielne stworzenie obrazu, który każdy może wykonać:

za podstawę bierze się karton lub płótno naciągnięte na blejtram. Płótno należy najpierw zagruntować, a obraz na tekturze należy włożyć w ramę po zakończeniu pracy. Rysunek można wykonać za pomocą zadrukowanych szablonów lub stempli. Jako stempel możesz użyć dłoni, arkuszy drewna, kłębka nici itp. Możesz losowo przykleić taśmę maskującą na powierzchni, zamalować powstałe kształty, a po wyschnięciu farby usunąć taśmę. Lepiej używać farb akwarelowych. Sposób ten nigdy nie zawodzi;

Wykonaj kilka rysunków akwarelami na mokrym papierze. Co zostanie narysowane i jak –  nie ma to znaczenia. Najważniejsze, by powstałe obrazy były jaskrawe. Gdy wyschną, potnij je na trójkąty o różnych rozmiarach. Nie ma potrzeby używania linijki, nie muszą być pocięte precyzyjnie. Powstałe trójkąty należy przykleić do płótna, pozostawiając między nimi przerwy. Płótno ma być wstępnie pomalowane białą farbą. Lepiej jest wcześniej rozłożyć elementy obrazu na podłodze, aby upewnić się, że wszystko do siebie pasuje;

Najprostszy i najtańszy pejzaż ze sklepu można ożywić za pomocą napisów szablonowych. Sam napis można kupić lub wydrukować samodzielnie. Lepiej używać papieru samoprzylepnego. Litery są wycinane, nakładane na obraz i klejone, a obraz następnie pokrywany jest białą farbą. Gdy wszystko wyschnie, naklejki są usuwane. Minimum wysiłku, i mamy oryginalny napis;

Można oprawić w ramę kalendarz, zaznaczając w nim ważną datę. Taka dekoracja wygląda dobrze ze zdjęciami w ramkach obok.

7.Obraz z tkaniny

Osobno warto podkreślić obrazy wykonane z tkanin, gdyż powstają bardzo prosto i szybko, a jeśli wybierzesz odpowiedni materiał, taki wystrój nie będzie gorszy od prawdziwych obrazów. Oprócz tkaniny będziesz musiał kupić drewniane blejtramy, które można znaleźć w sklepach dla malarzy lub hipermarketach budowlanych. Tkanina jest naciągana na blejtram i mocowana z tyłu za pomocą zszywacza do mebli. 10-20 minut i obraz gotowy. Możesz powiesić jeden duży obraz na ścianie lub ułożyć kompozycję z kilku mniejszych elementów. Tkanina może być taka sama lub inna, ale nie zapominaj o harmonii i zasadach łączenia kolorów.

8.Galeria zdjęć na ścianie

Kolejna sprawdzona, a także ulubiona i technika dekoracji pustej ściany. W sprzedaży są gotowe multiramy, które czasami osiągają gigantyczne rozmiary. Możesz włożyć do nich dziesiątki zdjęć, mając pewność, że uzyskasz świetną kompozycję. Możesz się udać do sklepu, kupić kilka ramek w tym samym stylu, osobiście je ułożyć i powiesić na ścianie. W ten sposób stworzysz unikalne rozwiązania i wypełnisz dowolną powierzchnię ściany zdjęciami. Jeśli nie chcesz wiercić ściany, możesz powiesić zdjęcia na linie za pomocą spinaczy do bielizny.

Wybierz zdjęcia kolorowe lub czarno-białe, ułóż je w porządku chronologicznym, aby prześledzić historię rodziny lub umieść je losowo, jak Ci się bardziej podoba. Zarówno domownicy, jak i goście będą z chęcią oglądać zdjęcia, a pomieszczenie otrzyma swój niepowtarzalny klimat, nawet jeśli wybraliście typowe meble z IKEA.

9.Półki ścienne

Co może być ozdobnego w zwykłych półkach ściennych? To tak jakby nazywać sofę lub stół kuchenny elementem dekoru! Ale nie wyciągaj pochopnych wniosków. Zwykłe poziome półki, które szczelnie wypełniamy niezbędnymi i niepotrzebnymi rzeczami, nie są też oczywiście specjalnym wystrojem. Wybierz oryginalne półki ścienne: fantazyjne kształty, tworzące jakiś napis lub figurę, w kształcie drzewa lub czegoś innego. Opcji jest bardzo dużo, a poniższe zdjęcia pokazują tylko niewielką część pomysłów. Pamiętaj, że takie półki są same w sobie dekoracją, więc nie możesz ich zagracać. Oczywiście zdjęcia, książki i pamiątki nie będą zbędne, ale należy znać umiar. Nie bój się, jeśli niektóre powierzchnie pozostaną puste.

10.Talerze dekoracyjne

Sprowadzane z różnych krajów talerze dekoracyjne oraz talerze ze starych zastaw mogą posłużyć do stworzenia ciekawej kompozycji ściennej. Patrząc na taką dekorację, przypomnisz sobie swoje podróże lub prababcię która kiedyś używała  tej pięknej zastawy. Możesz powiesić je na ścianie losowo lub zachowując określony porządek geometryczny, łączyć elementy o różnych rozmiarach i kształtach. Najważniejsze, by talerze pasowały do siebie i do reszty wystroju pod względem koloru lub stylu.

Zamiast talerzy można użyć płytkich koszyków. Taka dekoracja idealnie wpisze się w styl wiejski.

11.Korzystanie z map

Zapaleni podróżnicy to docenią! Karty to dość popularny element dekoracyjny wykorzystywany przy projektowaniu zegarków, torebek, albumów, pościeli i wielu innych rzeczy. Często mapy stają się ozdobą tapet i fototapet, ale jeśli remont już został zakończony, ściany są pomalowane i nagle okazało się, że pustej przestrzeni jest jakoś za dużo, wtedy mapy miast, krajów czy całych kontynentów można zamknąć w ramkach i zawiesić na ścianie, a obrazy mogą być wykonane w stylu nowoczesnym lub starym. Być może lubisz stare mapy, które przedstawiają wyobrażenia o naszej planecie ludzi z minionych epok. Być może zamiast kilku małych map wolisz powiesić jedną dużą i dokładną. Użyj map krajów i miast, które odwiedziłeś lub  o odwiedzeniu których marzysz. Możliwości jest nieskończenie wiele, i jest z czego wybierać.

12.Zegarki lub nawet kolekcja zegarków

W czasach, gdy w każdym gadżecie jest zegar cyfrowy, funkcja zegarów ściennych coraz bardziej przesuwa się w kierunku dekoracyjnym. Funkcjonalność zostaje zachowana, więc zegar okazuje się nie tylko ciekawym, ale i w pełni użytecznym elementem wystroju. Jak ozdobić pustą ścianę zegarami? Sposobów jest wiele. Najłatwiejszy z nich – zdobyć duży zegar ścienny w stylu zabytkowym lub loftowym. Niektóre projekty swoją odwagą i nieszablonowością zaskakują nawet profesjonalistów. Są zegarki, w których mechanizm wraz z wskazówkami i tarczą montuje się osobno, a na tarczy może być wszystko: figurki o ciekawym kształcie lub godziny zapisane słowami, zdjęcia, obrazy, figury. W ten sposób możesz stworzyć wystarczająco duży zegar, który wypełni całą przestrzeń gołej ściany, ale nie stanie się dla niej dużym obciążeniem.

Alternatywną opcją jest użycie wielu zegarów ściennych. Tutaj, podobnie jak w przypadku łączenia innych elementów, ważne jest, aby trzymać się jednego stylu. Antyczny zegar z kukułką będzie wyglądał śmiesznie obok zegarka high-tech.

13.Demonstracja hobby

Kolekcjonujesz stare aparaty fotograficzne, maski, piłki golfowe lub rakiety tenisowe, czy masz rzadką kolekcję motyli, noży, kubków, instrumentów muzycznych lub modeli samolotów? Umieść to wszystko na ścianie, aby pokój wyróżniał się i podkreślał Twoje pasje. Kiedy goście zaczną oglądać i komentować eksponaty, będziesz dumny ze swojej kolekcji. Ponadto na ścianie może znaleźć się wszystko, co jest drogie twojemu sercu. Umieść to na widoku, a nie gdzieś w szafie. Znowu otrzymasz użyteczny wystrój, a szafy i półki już nie będą zagracone.

14.Tekstylia hand-made

Jeśli Twoim hobby nie jest kolekcjonowanie, lecz haftowanie lub robienie na drutach, możesz to również wykorzystać do dekoracji ściany. Obrazy wykonane haftem krzyżykowym  lub koralikami, zrobione na szydełku ażurowe serwetki, wyroby z makramy stworzą w mieszkaniu komfort i poczucie domowego ciepła. W nowoczesnym wnętrzu nie trudno sobie wyobrazić taki wystrój – to opcja dla stylu wiejskiego, boho i innych trendów etnicznych, tak popularnych dzisiaj.

15.Ogród pionowy

Możesz przymocować do ściany lekkie wazony i doniczki w tym samym stylu, posadzić bezpretensjonalne rośliny i nasycić pokój zielonymi kolorami. W sklepach można znaleźć wiele gotowych rozwiązań do kształtowania pionowych ogrodów. Jeśli masz umiejętności i odrobinę samozaparcia, możesz stworzyć taki system własnymi rękami.

16.Puste ramki

Ten pomysł na pierwszy rzut oka może wydawać się szalony, ale jeśli uważnie przyjrzysz się przykładowym zdjęciom, stanie się oczywiste, że to dobry sposób na udekorowanie pustej ściany. Zbierz kilka ramek i pomaluj je na jeden kolor. Zawsze wygraną opcją  jest biały kolor, a jeśli jesteś pewien własnego gustu, możesz wybrać jaskrawy odcień. Kompozycję tworzy się z ramek, których wielkość i kształt sam wybierasz. Ramy można wieszać oddzielnie od siebie lub układać warstwami jedna na drugiej. Ten dekor wygląda najbardziej efektownie na gładkich ścianach. Nie bój się bawić kontrastami: białe ramki będą świetnie wyglądać na ciemnoszarej ścianie, żółte ramki na niebieskiej, a czerwone, niebieskie, pomarańczowe i inne w jaskrawych soczystych  odcieniach – na białej.

17.Wystawa książek

Wiele współczesnych książek posiada tak jasne i piękne okładki, że ukrywanie ich w szafach jest niemal grzechem. Dlaczego więc nie udekorować nimi ścian, umieszczając je na specjalnych „niewidocznych” półkach. Wystarczy trochę pokombinować, ustawiając książki według kolorów, a uzyskasz wspaniałą ekspozycję, którą możesz łatwo zmienić, jeśli chcesz.

18.Akcesoria etniczne

Jeśli często podróżujesz lub lubisz kulturę jakiegoś kraju, najprawdopodobniej nie będziesz mieć problemów z dekoracją pustej ściany. Każdy autentyczny dodatek będzie odzwierciedleniem Twoich upodobań i stworzy niepowtarzalny wystrój. Może to być duży japoński fan, czapka z Kamerunu, łapacze snów itp.

19.Akcesoria z szafy

Być może pomysł na dekorację pustej ściany leży dosłownie na powierzchni. Przypomnij sobie, może masz pokaźną kolekcję kapeluszy lub toreb. Wszystkie są inne, interesujące i mają własną historię. Zawsze możesz przymocować kilka kołków i chaotycznie umieścić na ścianie drobne akcesoria. Ten pomysł najlepiej nadaje się do dekoracji sypialni.

20.Zwierzęce głowy

Ten wystrój jest w stylu „żadne zwierzę nie zostało skrzywdzone”. Wybierz głowy dzikich zwierząt wykonane z gipsu, drewna, metalu lub masy papierowej. Zwykle używa się głowy jelenia z pięknymi rogami, byka, konia, rzadziej zwraca się ku gatunkom bardziej egzotycznym, takim jak żyrafa, hipopotam, krokodyl. Te ostatnie będą dobrze wyglądać we wnętrzach w afrykańskim stylu, natomiast jelenie i byki to uniwersalna opcja, która będzie pasować zarówno do stylu klasycznego, jak i nowoczesnego. Warto pamiętać, że dla klasycznych wnętrz lepiej wziąć drewno lub wyroby kute, a dla minimalizmu i high-tech nadaje się chromowany metal i gips.

Najlepiej ograniczyć się do jednej głowy o imponujących rozmiarach. Można łączyć kilka podobnych elementów, ale trzeba znać umiar i nie przesadzać. Najlepszym tłem dla tak aktywnego elementu wystroju jest gładka ściana.

21.Rozety sufitowe na ścianie

Opcja dla odważnych. Lepiej używać rozet poliuretanowych, ponieważ te zrobione ze styropianu nie wyglądają zbyt dobrze z bliska. Typową dekorację sufitu można łatwo przekształcić w dekor ścienny, jeśli połączysz je w odpowiednią kompozycję. Połącz elementy o różnych rozmiarach i pomaluj je w pasujące do siebie kolory, kontrastujące z kolorem ściany. Wystrój taki, o dziwo, jest oryginalny, świeży i całkiem ładny.

22.Plastry drewna i gałęzi

Aby w ciekawy sposób ozdobić własny dom, wcale nie trzeba kupować drogich designerskich przedmiotów. Pomysł na wystrój można znaleźć dosłownie pod nogami. Możesz udekorować pustą ścianę w pokoju za pomocą kawałków drewna. Nie trudno je zdobyć, a powiesić można w chaotyczny sposób. Jeśli masz wenę i oko artysty, możesz ułożyć plastry drewna lub gałązki w kształcie jodełki albo jakiegoś zwierzęcia

Najtrudniejszym etapem tego przedsięwzięcia  jest pokrycie drewna środkami ochronnymi. Zamiast plastrów możesz wziąć gałęzie, z których ułożysz fantazyjną kompozycję lub obraz z fabułą. Jeśli umieścisz pasek LED za gałęziami, możesz stworzyć efekt magicznego lasu.

Zimą gałęzie można ozdobić girlandami, ozdobami świątecznymi i płatkami śniegu, wiosną – sztucznymi kwiatami, jesienią – liśćmi i owocami. Taki wystrój zamieszka z Tobą, odmieni mieszkanie i pozwoli poczuć się bliżej natury.

23.Wielkie litery

Za pomocą naklejek winylowych można stworzyć przeróżne obrazy, ale jeśli chcesz czegoś więcej, użyj dużych liter wolumetrycznych, którymi można zapisywać imiona, nazwy miast, inspirujące słowa lub frazy. Litery mogą być w tym samym kolorze lub w różnych, z podświetleniem lub bez, wykonane każda  w innym stylu. Połączenie zdjęć w ramkach i takich liter wygląda niezwykle dobrze.

24.Udawane okno

Jeśli w pokoju nie ma okien lub ich powierzchnia jest niewielka, to osoby w pokoju mogą czuć się niekomfortowo. Wtedy lepiej udekorować pustą ścianę fałszywym oknem. Może to być panel lustrzany z fałszywą ramą okienną lub zdjęcie krajobrazu widzianego przez okno. Najbardziej zaawansowane pomysły uzupełnisz oświetleniem. Jeśli oprawisz takie okno zasłonami lub firanami, nie każdy z gości od razu się domyśli, jaki sekret kryje ten pokój.

25.Dekoracje metalowe

Piękne elementy dekoracyjne wykonane z metalu powtarzają kontury zwierząt, ludzi, kontynentów, roślin itp. Pomysł ten dobrze połączy się ze stylem loftowym i minimalistycznym, chociaż można dobrać odpowiednie elementy do wnętrza w niemal każdym stylu.

26.Farba tablicowa

Farba tablicowa może zmienić każdą powierzchnię w tablicę, na której można narysować wszystko, a następnie wymazać i ponownie pomalować. Podczas zakupu takiej farby należy pamiętać, że nakładamy ją w kilka warstw, aby zapobiec szybkiemu zużyciu i zniszczeniu. To świetna opcja do pokoju dziecięcego i kuchni. Używając białej i kolorowej kredy, możesz co tydzień aktualizować wnętrze. Dodatkowy plus takiego rozwiązania – rozwija wyobraźnię oraz umiejętności plastyczne.

27.Origami

Papier nadal jest zbieraczem kurzu; usuwanie paproszków z licznych fałd papierowych dekoracji bez użycia wilgotnej szmatki nie jest łatwym zadaniem, dlatego wielu z nas nie odważy się zastosować takiego pomysłu na wystrój we wnętrzu. Z drugiej strony papier jest tani, można z niego stworzyć niemal wszystko, a więc można taki wystrój można aktualizować co chwilę.

Często z papieru wycina się serca, motyle i inne figury, które nawleka się na nitkę i zawiesza się na ścianie za pomocą drewnianego drążka lub prostego wieszaka. Możesz wyciąć frazę lub ważną datę z papieru, umocować je na nitce i rozciągnąć po całej ścianie, przyczepiając na gwoździe lub taśmę klejącą. Jeśli umiesz posługiwać się nożyczkami i klejem, możesz tworzyć różne figury wolumetryczne za pomocą techniki quillingu.

28.Flagi i herby

Jeśli jesteś patriotą swojego kraju lub podziwiasz jakiś odległy kraj, dlaczego nie powiesić jego flagi na ścianie? Jeśli udekorujesz pokój w stylu danego kraju, flaga na ścianie może uzupełnić wnętrze i nadać mu dokończonego wyglądu. Jeśli rodzina ma herb rodowy, należy go umieścić na ścianie w salonie. Niech domownicy go codziennie podziwiają, a goście dowiadują się o historii i honorze rodziny.

Z pewnością znajdziesz jeszcze wiele ciekawych sposobów na udekorowanie pustej ściany w pokoju. Będzie nam miło, jeśli nasza kolekcja stanie się dla Ciebie źródłem inspiracji. Jeśli masz inne pomysły na ozdobienie gołej ściany, podziel się nimi w komentarzach.

(Visited 304 times, 1 visits today)