Fototapety Klimt kobiece piękno oczami austriackiego modernisty

Nie ma lepszego sposobu na urozmaicenie wnętrza domu niż dodanie do niego malowideł ściennych w stylu artystycznym. Mogą to być spektakularne kolaże, reprodukcje znanych impresjonistów, surrealistów i modernistów lub szkice mistrzów grafiki komputerowej. Pochodzenie jest drugorzędne, najważniejsze – powstanie spektakularnego efektu.

Art-fototapeta: świetna alternatywa obrazom 3D

Artystyczne fototapety świetnie wyglądają nie tylko w sypialni lub salonie, ale również idealnie nadają się do przedpokojów, którym mogą nadać naprawdę niepowtarzalny widok. Dodatkowo takie tapety nieco wydłużają przestrzeń, robią jej bardziej przyjazną i przytulną. Większość ludzi, tylko oddalono związanych z designem, często nie wie, że art-fototapety czasem wyglądają bardziej efektownie, niż obrazy 3D. Dlatego jeśli w twoich planach jest znaczna zmiana wnętrz pokoju, warto rozważyć tą opcję, która nie tylko przyczynia się do zwiększenia przestrzeni pokoju, ale również robi go bardziej przytulnym i eleganckim.

Dlaczego fototapety z dziełami znanych artystów są tak popularne?

Fototapety Klimt kobiece piękno oczami austriackiego modernisty

Fototapeta z dziełami znanych artystów to kreatywne rozwiązanie, które pomoże uzyskać niecodzienne i stylowe wnętrze.

  • Różnorodność zdjęć pozwala wybrać opcję do dekoracji nisz i mebli, ścian, a nawet podłogi lub sufitu!
  • Kopie abstrakcyjnych obrazów zmieszczą się w salonach i sypialniach w nowoczesnym stylu. Sceny rodzajowe i ryciny nadają się do baroku, krajobrazy do klasyki.

Stonowane i ciemne odcienie sprawiają, że przestrzeń jest wyrazista i charyzmatyczna.

Fototapety z obrazami Gustava Klimta: wyrafinowane piękno

Soczyste kolory, estetyka kobiecego ciała, motywy natury, wyrazistość, oto co wyróżnia fototapety Klimt Gustav. Nowoczesny wystrój stworzony na podstawie dzieł wybitnego malarza epoki modernizmu wprowadzi w Twoje wnętrze bogatą paletę odcieni kobiecego nastroju.

On – jeden z najwybitniejszych założycieli i duchownych przywódców „Secesji Wiedeńskiej”, której członkowie przeciwstawili się sztuce akademickiej. Jego prowokacyjne jak na te czasy prace, stały się początkiem austriackiego modernizmu, znanego również jako styl młodzieżowy. Doskonale władał stylem akademickim w malarstwie, ale chęć odrzucenia wszystkich konwencji i zasad pozwoliła mu tworzyć dzieła według swojego uznania.

„Jeśli ktokolwiek chce mnie zrozumieć, powinien uważnie patrzeć na moje obrazy” tak mawiał Gustav Klimt. Będą Państwo mieli wystarczająco dużo czasu, aby zapoznać się ze szczegółami tych oryginalnych obrazów. Prezentujemy Państwu serię naprawdę unikalnych dekoracji ściennych w postaci fototapet Gustav Klimt.

Na jaki obraz Gustava Klimta warto się zdecydować?

W katalogu fototapet Uwalls znajdziesz najbardziej niezwykłe oraz klasyczne interpretacje twórczości wybitnego wiedeńskiego malarza. Przede wszystkim, reprodukcje jego najsłynniejszych obrazów, od wyrafinowanego i tajemniczego „Pocałunku” do lekkiego i zabawnego „Apple Tree”.

Fototapety na ścianę: Klimt i jego arcydzieła wkomponowane w Twoje wnętrze

Modernizm… Nowe trendy w sztuce na przełomie epok, wpłynęły również na styl projektowania przestrzeni mieszkalnej i użytkowej. Jedność z naturą, fantazyjność form, naturalne kolory i materiały oto dominujące cechy, jakimi charakteryzuje się wnętrze w tym stylu. Wyrafinowany design wnętrza Waszego domu w duchu wysokiej szkoły nie wymaga dużych nakładów finansowych. Zamówcie fototapety „Klimt”, a otrzymacie maksymalny efekt przy minimalnych kosztach.

Marzycie o wystroju domu, godnego rodziny królewskiej? Teraz dowiecie się jak to osiągnąć.

Wybierzcie drukowane panele z freskami, stworzone przez Klimta do udekorowania ścian jadalni pałacu Stocleta i cieszcie się tryptykami w trzech odsłonach „Oczekiwanie”, „Drzewo życia”, „Spełnienie”. Niesamowite panele w zaledwie 7 dni staną się perełką na ścianach Waszego domu.

Pocałunek

Fototapety Klimt kobiece piękno oczami austriackiego modernisty

Prawdziwe święto złotego koloru w Waszym domu, podkreślone złotymi płatkami, przedstawiające legendarny obraz „Pocałunek”. Jasny akcent to nie jedyna rola fototapet jaką pełnią w aranżacji wnętrza. Atmosferę przepełnią fluidy szczęścia i niekończąca się miłość.

Obraz „Pocałunek” to nie tylko najbardziej romantyczne zdjęcie Gustava Klimta. To także hymn artystyczny dla jednego z najbardziej pięknych ludzkich uczuć, a dodatkowo obraz z niebanalną historią, znaczenia którego do dzisiaj nie mogą wyjaśnić nawet najlepsi znawcy sztuki.

Drzewo życia

Filozofom z pewnością przypadną do gustu panele „Drzewo życia” Fototapety na ścianę Klimt Drzewo, zawierają w sobie głęboką wymowę i w sposób metaforyczny przekazują sens życia. Szczegółowa wizja świata ukazana jest w formie symbolicznej.

Złota Adele

Obraz „Złota Adele” jest bez wątpienia najbardziej skandaliczny w twórczości artysty. Romans Gustava Klimta z Adele Bloch-Bauer, która poślubiła jednego z najbogatszych mężczyzn w Austrii na początku XX wieku, Ferdynanda Bloch-Bauera zszokował wiedeńskie społeczeństwo. Kiedy sam Ferdynand Bloch-Bauer dowiedział się o niewierności żony, postąpił jednak bardzo oryginalnie: zamówił Klimtowi portret swojej żony pod warunkiem, że napisze 100 dodatkowych szkiców. Obliczenia były takie, że Adele znudziłaby Klimta, który ciągle potrzebował nowej muzy, a ona, widząc to, cierpiałaby. I tak stało się rok później.

Następnie rozpoczyna się historia samego obrazu. Po wybuchu wojny mąż siostrzenicy Adele, Marii Altman wylądował w obozie koncentracyjnym w Dachau. Z trudem udało im się uciec. „Złota Adele” została skonfiskowana przez nazistów.

Po ponad 40 latach znaleziono testament Ferdynanda, według którego Mary została jego jedyną spadkobierczynią. 7 lat stanowiły sądy, a ostatecznie decyzją Sądu Najwyższego Stanów Zjednoczonych Austria była zobowiązana zwrócić pięć obrazów Klimta Marii Altman. Nie nalegała, aby obrazy opuściły Austrię. Poprosiła jednak, by pokryty został ich koszt – 155 milionów dolarów. To było zbyt wiele dla Ministerstwa Kultury Austrii.

Cały kraj starał się utrzymać „Złotą Adele”. Odbyły się negocjacje z bankami na temat pożyczki. Rząd wyemitował obligacje Klimta. Ogłoszono subskrypcję pozyskiwania funduszy. Tak więc kwota została prawie zebrana. Ale Maria podniosła cenę do 300 milionów. Teraz „Złota Adele” znajduje się w „New Gallery” w Nowym Jorku.

„Złota rybka”

Klimt i kobiety są tematem kilku książek. Na początku XX wieku kobiety miały prawo powiedzieć „tak” nie jednemu mężczyźnie. Seks zaczął być odbierany jako zaspokajanie potrzeb fizycznych, miłość z kolei jako wieczne i piękne uczucie, które nie miało nic wspólnego z zachowaniem, podobnym do zachowania zwierząt.

Gustav Klimt był bliski tym poglądom. Spał z prawie każdą swoją modelką. Panie z wyższych sfer, których portrety były zamówione u malarza, najczęściej również okazywały zainteresowanie. O jego niesamowitym temperamencie krążyły legendy. Według plotek Klimt został ojcem 14–40 dzieci. Jednocześnie przez prawie całe życie kochał jedną kobietę, Emilii Flöge, z którą najprawdopodobniej związek był czysto platoniczny.

Obraz „Złota Rybka” pokazuje jednak nie „miłość życia”, a Hildę Roth, słynną na początku XX wieku modelkę. Klimt namalował obraz w tak … ciekawej pozie po tym, jak jego malowidła ścienne wielkiej sali Uniwersytetu Wiedeńskiego zostały odrzucone jako zbyt erotyczne. Początkowo Klimt nazwał to zdjęcie „Dla moich krytykom”, wskazując w ten sposób dość „atrakcyjne” miejsce modelki, które umieszczone zostało na pierwszym planie.

Jeszcze kilka ciekawych pomysłów

Fototapety Klimt kobiece piękno oczami austriackiego modernisty

Warto wspomnieć o poszczególnych elementach przedstawionych na fototapetach i nawiązujących do twórczości Gustava Klimta. Na przykład, ciekawym rozwiązaniem są fototapety z:

Jak widać, w pracy Gustava Klimta można znaleźć wiele różnych motywów, które podkreślą nie tylko główną ideę wystroju wnętrz pokoju, ale także wewnętrzny świat jego właścicieli, ich styl życia i preferencje artystyczne.

Chcesz trochę „pofiglować” i „wyjść poza ramki”, jak to często robił sam Gustav Klimt? Pomyśl o dekoracji pokoju przy użyciu oryginalnego zdjęcia Budynku Secesji Wiedeńskiej, stworzonego przez wielkiego artystę i jego przyjaciół, lub uroczych widokach pałacu Belweder, w którym wciąż znajduje się większość obrazów Klimta, w tym jego słynny „Pocałunek”, który jest dziś uważany za jeden z najdroższych obrazów na świecie.

Jeśli podoba Ci się styl secesyjny, zwróć uwagę na oryginalne i wysokiej jakości tapety tworzone na podstawie lub w oparciu o prace Gustava Klimta. Bogate, żywe kolory, nietrywialne fabuły i wyrafinowany urok minionej epoki – wszystko to łączą nasze fototapety do salonu i innych pomieszczeń. A jeśli pojawią się wątpliwości, czy wybrana fototapeta będzie pasować do istniejącego lub planowanego wnętrza, na ratunek przyjdą profesjonalni projektanci, którzy pomogą Ci zdecydować o wyborach i stworzyć własne wymarzone wnętrze.

Jakie fototapety z obrazami Gustava Klimta byłyby najlepszym wyborem w twoim przypadku?

Fototapety Klimt kobiece piękno oczami austriackiego modernisty

Obrazy Klimta są tak oryginalne, niepowtarzalne i rozpoznawalne, że będą świetnie wyglądać w każdym wnętrzu. Aby jednak osiągnąć maksymalną harmonię kompozycji, warto wybrać:

  • W przypadku kuchni lub jadalni bardziej logiczne byłoby wybranie obrazu z martwą naturą, szczególnie jeśli Twój dom jest urządzony w klasycznym stylu.
  • Miejsce pracy można z powodzeniem ozdobić fototapetami z abstrakcyjnymi elementami, zapożyczonymi z tła obrazów G. Klimta;
  • W sypialni z kolei możemy przejawić jak najwięcej wyobraźni i wykorzystać praktycznie każdy z obrazów wybitnego austriackiego malarza.

Graj z przestrzenią i uczyń swój dom prawdziwym dziełem sztuki, a my chętnie w tym pomożemy!

Gdzie najlepiej umieścić fototapetę

Aby tapeta robiła jak najlepsze wrażenie bardzo ważne jest, aby umieścić ją w odpowiednim miejscu, w którym będzie ona współgrać z ogólnym designem pomieszczenia. Decydując się na rozmieszczenie w sypialni słynnego obrazu Klimta „Pocałunek” warto zadbać o to, by obraz nie tylko harmonizował z meblami (najbardziej optymalnym rozwiązaniem będą meble w odcieniach jasnego i ciemnego drewna), ale i zajmował centralne miejsce we wnętrzu. Optymalnym rozwiązaniem więc będzie ściana bezpośrednio sąsiadująca z łóżkiem i nie zastawiona nadmiarem mebli.

Jakie są przewagi dekoracji pokojów z wykorzystaniem tapet Gustav Klimt?

Tanie fototapety Klimt od producenta – to żywe malowidła ścienne, dzięki którym Wasz wnętrze nabierze wytworności. Wraz ze sklepem Uwalls, każdy ma szanse urządzić wnętrze swojego domu ze smakiem i w przystępnej cenie.

Decydując się na tapetę z obrazami Klimta do dekoracji, zyskujesz wiele zyskujesz:

  • Druk lateksowy dokładnie oddaje wszystkie pastelowe i jasne kolory.
  • Materiały teksturowane imitują teksturę płótna bawełnianego lub lnianego.
  • Do produkcji fototapet w sklepie internetowym Uwalls wykorzystujemy zarówno własne obrazy, jak i obrazy o wysokiej jakości, przesłane przez klientów.
  • Maksymalnie dostosowujemy fototapetę do wnętrza klientów.
(Visited 26 times, 1 visits today)