Fototapety Japonia: niepowtarzalne malarstwo i piękne krajobrazy do dekoracji

Japonia – Kraj kwitnącej wiśni i długowieczności. Zdolna zachwycać i zdumiewać zapierającymi dech w piersiach widokami. Wyspy otulone zielonymi lasami i zaśnieżonymi górami, a u stóp wybrzeży Oceanu Spokojnego rozciągają się zabytki architektury z wiekową historią i wznoszące się gigantyczne drapacze chmur. Wszystkie te imponujące widoki mogą już teraz cieszyć Wasze oko. Fototapety Japonia – wystrój, który odkryje nieznane oblicza dalekich krajów w Waszym domu.

Fototapety ścienne Japonia – królestwo przyrody i kamienne dżungle metropolii

Panoramy imperium wyspiarskiego, zaskakują swoją różnorodnością, niekiedy zadziwiają i zachwycają połączeniem kontrastowych zupełnie do siebie nie podobnych elementów, co sprawia wrażenie, że pochodzą one z różnych zakątków kuli ziemskiej. Fototapety ścienne Japonia – barwne metropolie i czarujące obrazy natury.
Dynamikę miejskiego stylu wnętrza oddadzą kolorowe ilustracje w postaci fototapet na ścianę Japonia. Przy tym nowoczesne futurystyczne budynki lekko z łatwością wtapiają się w tło tradycyjnej japońskiej architektury. Tego typu cechy łączy w sobie Tokio.
Zurbanizowane serce kraju znalazło swoje miejsce u wybrzeży zatoki Tokijskiej, graniczącej z ośnieżonymi szczytami gór i wysp pełnych zieleni. Świątynia Yasukuni, Budynek Parlamentu, Tokijskie międzynarodowe forum, Pałac Cesarski, Dzielnica Akihabara- zabytki metropolii dla fototapet Japonia znajdziecie na naszej stronie internetowej.

Fototapety motywy japońskie – oryginalny styl w aranżacji wnętrza

Czy zdajecie sobie sprawę, że wystarczą dwa lub trzy pociągnięcia pędzlem, aby narodziło się arcydzieło w duchu malarstwa japońskiego? Tego rodzaju kreski wymagają wieloletnich starań od artysty. Obrazy mogą być wykonane w jednym lub dwu kolorach, ekspresję i charakter oddaje dynamika linii. Jednobarwna grafika tuszu, a także bogaty wachlarz akwarelowych szkiców- takie motywy dominują w fototapetach Japonia. Zamawiajcie wielkie płótna lub mniejsze panele i stwórzcie w swoim domu atmosferę dalekiego wschodu w dowolnym formacie.

Fototapety Japonia: niepowtarzalne malarstwo i piękne krajobrazy do dekoracji

Dlaczego warto zdecydować się na fototapety w japońskim stylu?

Zwięzłość i prostota japońskiego stylu, w połączeniu z delikatnością palety, potrafią zmienić każde wnętrze. Fototapety w stylu japońskim mogą skutecznie uzupełnić projekt pokoju, stworzyć w nim atmosferę ciszy i spokoju, a jednocześnie harmonia obrazów wypełni ściany szczególną energią i witalnością.
Oferujemy liczne tapety wykonane w japońskim stylu, z tradycyjnymi dla niego rysunkami.

 • kwiaty lotosu, gałęzie sakury;
 • krajobrazy gór i jezior;
 • hieroglify;
 • świątynie, zamki, pałace, bramy i mosty;
 • pandy;
 • konstrukcje kamienne itp.
 • japońskie ogrody i parki;
 • widok świętej góry Fuji;
 • zbiorniki z karpiami i mostami;
 • hieroglify, parasole, wachlarze i inne atrybuty życia gejsz.

Anime: świat marzeń bez granic

Jednym z tradycyjnych kierunków japońskiej sztuki jest anime. Dlatego w naszej kolekcji pojawiły się oryginalne fototapety z bohaterami znanym japońskich filmów i gier komputerowych. Ożywiają ściany w każdym pokoju, wypełniając przestrzeń energią fantasy, a jednocześnie przekazują pozytywne emocje wszystkim fanom anime. Szczególnie te fototapety podobają się nastolatkom, wśród których tradycyjne anime przeżywa nową falę popularności.

Ekologiczność – to modny trend

Tapety w japońskim stylu wyróżnia wysoki poziom ekologiczności. Wszystkie meble, lampy i niektóre inne elementy wystroju wykonane są z naturalnych materiałów, które nie stanowią zagrożenia dla środowiska. Ponadto styl ten spełnia wszystkie wymagania miłośników minimalizmu i powściągliwości we wnętrzach. Kolejnym ważnym szczegółem jest to, że większość mebli znajduje się na podłodze, co znacznie ułatwia ich dostępność.
Wybierając tapety w japońskim stylu warto oddać przewagę rozwiązaniom wykonanym z naturalnych materiałów. Najbardziej popularne z nich to:

 • słoma;
 • bambus;
 • rattan;
 • sizal;
 • glony.

Produkcja takich materiałów wykończeniowych odbywa się ręcznie lub na krośnie (oczywiście, to oddziałuje na ich koszt). Takie podejście do produkcji powoduje, że tapety w japońskim stylu nigdy nie wyglądają idealnie. Ponadto ich kolor bywa nierównomierny, chociaż to właśnie pozwala stworzyć cały urok i naturalność „japońskiego wnętrza”.

Fototapety Japonia: niepowtarzalne malarstwo i piękne krajobrazy do dekoracji

Jak wybrać fototapety w japońskim stylu?

Najbardziej popularne są oczywiście tapety 3D w japońskim stylu: pozwalają osiągnąć oryginalność wnętrza, a także zapewniają:

 • koncentrację uwagi na określonej części pokoju;
 • tworzenie efektu trójwymiarowej przestrzeni;
 • tworzenie w pokoju strefy medytacji i relaksu;
 • podział pokoju na strefy.

Wybierając tapety w japońskim stylu warto zadbać o to, by płótna z obrazami łączyły się z tradycyjnymi teksturowanymi powierzchniami, imitującymi jedwab, bambus, papier ryżowy i słomę. W rezultacie otrzymamy wykończenie z głęboką filozofią, gdyż każdy z jego elementów (od powściągliwych tkanin po meble) będzie miał specjalne znaczenie:

 • sakura – artyści przedstawiają kontury drzewa, jego gałęzi, kwiaty i liście. W japońskiej filozofii te elementy związane są z wolnością;
 • panda jest uważane za święte zwierzę, symbol mądrości, długowieczności i szczęśliwej starości;
 • piwonie należą do ulubionych kwiatów w kulturze japońskiej. Najczęściej na tapetach rysuje się kwiaty o jasnoczerwonych i jasnoróżowych odcieniach, symbolizujących dobrobyt i sukces;
 • góry i jeziora. Japonia jest bardzo dumna z tych przyrodniczych obiektów, symbolizujących mądrość, zrównoważoność i dążenie do osiągnięcia stanu równowagi.

Dla kogo wnętrze w japońskim stylu będzie odpowiednie?

Taki projekt najczęściej przyciąga koneserów klasyki i minimalizmu, którzy nie chcą widzieć we wnętrzach zbyt jasnych, przyciągających uwagę lub nawet wulgarnych elementów. Już sama wzmianka o japońskich tradycjach kulturowych wywołuje uczucie spokoju, harmonii, świeżości i lekkości.
W pokoju wykonanym w podobnym stylu nie będzie miejsca dla nadmiaru przedmiotów. Wszystko znajduje się dokładnie na swoim miejscu i odgrywa pewną rolę. Czasami może wydawać się, że w pokoju czegoś brakuje i jego wyposażenie jest niekompletne, lecz to uczucie jest mylne i znika po pierwszych kilkudziesięciu minutach przebywania w takich wnętrzach. Natomiast pojawia się uczucie lekkości, świeżości i prawdziwej radości życia.

Duch Japonii w każdym detalu

Naturalne tapety w ostatnich latach nie są często używane przez projektantów, ponieważ są dość wymagające, nie lubią zmian temperatury, wilgotności. Dla Japończyków z kolei bardzo ważne jest wykorzystanie we wnętrzach materiałów naturalnych lub takich, które przypominają je co najmniej częściowo. Wykorzystując tapety w japońskim stylu warto zadbać również o inne elementy wyposażenia wnętrz:

 • Podłoga oczywiście powinna być drewniana, ale możliwe jest również użycie nowoczesnego laminatu, faktura i kolor którego imitują bambus lub deski. Możesz również położyć na podłogę matę, gdyż jest to jeden z głównych elementów w projekcie japońskiego mieszkania. Takie maty powinno się wymieniać mniej więcej raz na pół roku.
 • Warto zdecydować się na podwieszany sufit o białym lub mlecznym kolorze.
 • Meble bambusowe lub opcjonalnie z drzewa sandałowego i rattanu będą wyglądać bardzo efektownie. Jednocześnie pamiętaj o tym, że meble powinny być wielofunkcyjne, wykonywać kilka zadań.
 • Oprawy z papieru ryżowego umieszczone w różnych miejscach pomieszczenia podkreślają specyficzny styl.
 • Nie zapominaj, że jedną z podstawowych cech tradycyjnych japońskich wnętrz jest wysoki poziom oświetlenia.

Masz dość rutyny, zamieszania i nudy? Chcesz zmienić swoje życie i przekształcić własne mieszkanie na ośrodek ciszy, harmonii i spokoju? Wtedy wybierz tapety i inne dekoracje w stylu japońskim. Aby przenieść kawałek Japonii do domu nie musisz wcale kupować biletu lotniczego, wystarczy spojrzeć na asortyment tapet o tematyce japońskiej prezentowany w naszym katalogu.

(Visited 103 times, 1 visits today)