Jak oszczędnie przeprowadzić remont biura?

Remont biur obejmuje praktyczne i funkcjonalne zagospodarowanie przestrzeni, stworzenie wygodnego i przyjemnego miejsca do pracy, a także podkreślenie wizerunku firmy. Pomieszczenie powinno być ciepłe, wygodne w użytku oraz mieć wystarczająco dużo miejsca, aby pracownicy mogli wykonywać swoje podstawowe obowiązki.

Zazwyczaj właściciel firmy decyduje się na lekki, kosmetyczny remont pomieszczeń ze względu na to, że pomieszczenia biurowe zwykle są wynajmowane i nieracjonalne jest inwestowanie w nie większych kwot. W takim przypadku “uporządkować” wszystko można za całkiem niewielkie pieniądze, znajdując inspirację w specjalistycznym magazynie lub katalogu. My w Uwalls wiemy, na co zwrócić uwagę.

Czasami do odświeżenia biura wystarczą meble i nowa fototapeta

biuro (10)

Jaki remont wybrać?

Z jakiej formy przeprowadzania remontu skorzystać – zatrudniając projektanta i /lub ekipę remontową, czy odświeżyć wnętrze we własnym zakresie, – zależy od kilku następujących czynników:

Szklane przegródki pozwalają się wyciszyć, nie tracąc połączenia z zespołem

biuro (3)

W przypadku, jeżeli klienci sporadycznie odwiedzają biuro, nie ma potrzeby robienia kosztownego remontu, nie opłaca się zamawiać specjalnie tworzony projekt lub inwestować w bardzo elegancki wystrój. Wystarczy pomalować sufit, położyć niedrogie panele na podłogę oraz okleić ściany tapetą.

Niewielki kosmetyczny remont nie wymaga dużo czasu i wysiłku

W przypadku,  gdy klienci częściej odwiedzają twoje biuro, zastanów się nad wydaniem trochę większej kwoty. W każdym przypadku warto zwracać uwagę na materiały, które są odporne na ścieranie i uszkodzenia mechaniczne, poniżej kilka przykładów takich rozwiązań:

  • na podłogę – płytki lub laminat;
  • sufit – napinany (ma dobrą izolację dźwiękową, ponadto wygodne jest mocowanie oświetlenia);
  • ściany – fototapety na podstawie flizelinowej z akrylową powłoką ochronną.
3D fototapety na ścianie stwarzają pozór trójwymiarowych dekoracji

Ważne! Przeprowadzenie remontu o najwyższym standardzie ma sens w tym przypadku, kiedy biuro znajduje się w posiadaniu firmy albo ma podpisaną bardzo korzystną, długotrwałą umowę wynajmu.

Drobne naprawy we własnym zakresie

Mniejsze firmy mają dużo wydatków, więc oszczędzać trzeba prawie na wszystkim. Przeprowadzenie kosmetycznego remontu przy pomocy osób zatrudnionych lub niedrogiej ekipy remontowej jest całkiem wykonalnym zadaniem.

Niedrogie materiały wykończeniowe zawsze można zakupić w promocyjnych cenach w sklepach budowlanych. Długie zastanawiania się nad wykończeniem i aranżacją pomieszczeń też można sobie darować:  jasny, jednokolorowy sufit oraz podobnie lakoniczne wykończenie ścian – to dobry wybór.

Lakoniczny wystrój i jaskrawe meble - to przepis na współczesne biuro
Lakoniczny wystrój i jaskrawe meble - to przepis na współczesne biuro

Wybierając projekt, nie zapomnij o kwestii zagospodarowania przestrzennego – podzielenia pomieszczenia na obszary funkcjonalne. Jest to bardzo prosty i tani sposób na stworzenie wygodnego biura. Za pomocą specjalnie zamówionych ekranów z logo firmy można oddzielić pracowników od klientów, podzielić przestrzeń ze względu na rodzaj świadczonych usług (call center oddzielić od działu księgowości).

Podział przestrzeni odgrywa ogromną rolę podczas projektowania biura
Podział przestrzeni odgrywa ogromną rolę podczas projektowania biura

Również podzielić pomieszczenie na różne strefy  pomogą fototapety – ogromny wybór motywów oraz projektów pomoże zagospodarować pomieszczenie w sposób różnorodny i oryginalny.

Fototapeta stanie się głównym akcentem biurowego wnętrza
Fototapeta stanie się głównym akcentem biurowego wnętrza

Zwróć uwagę! Jaki dzisiaj jest koszt wykończenia biura w ten lub inny sposób - odpowiedź na to pytanie nie może być jednoznaczna. Każda profesjonalna ekipa remontowa ma swoje ceny. Jeżeli zdecydujesz się na przeprowadzenie remontu we własnym zakresie, koszty będą minimalne.

Lakoniczny wystrój wzbudza zaufanie klientów
Lakoniczny wystrój wzbudza zaufanie klientów

Wykończenie oraz remont biura z użyciem fototapet

Jeżeli sufit zawsze można urządzić za pomocą płyt gipsowych, to ściany zawsze można okleić tapetą – jest to najbardziej oszczędne rozwiązanie. Warto jednak zaznaczyć, że tapety, przeznaczone do wykończenia pomieszczeń mieszkalnych, nie zawsze są trafnym wyborem dla biura. Takie materiały są łatwe do zabrudzenia oraz zniszczenia, również często pojawia się problem z doborem motywu.

Fototapety mogą być trwałe i efektowne
Fototapety mogą być trwałe i efektowne

Jeśli potrzebujesz naprawdę stylowego rozwiązania, warto zwrócić swoją uwagę na fototapety. W takim przypadku ściana zasadniczo nie jest postrzegana jako powierzchnia, oklejona papierem.

Tapety na ścianach tworzą wyjątkową atmosferę
Tapety na ścianach tworzą wyjątkową atmosferę

Przykład na powyższym zdjęciu przekonuje, że za pomocą odpowiednio dobranych tapet fotograficznych łatwo jest stworzyć biznesową atmosferę, a także uczynić wnętrze bardziej atrakcyjnym dla klienta!

Wygodne sale konferencyjne są ważnym elementem biurowego wnętrza
Wygodne sale konferencyjne są ważnym elementem biurowego wnętrza

Ważne! Właściciele pomieszczeń lubią przekładać odpowiedzialność za remont na osoby wynajmujące. Aczkolwiek, rzeczy niezbędne do prawidłowego funkcjonowania ( systemy wentylacyjne, wodociągi, okna) - pozostają do zagospodarowania oraz ewentualnej naprawy ze strony właściciela.

(Visited 18 times, 1 visits today)