Fototapety 3D: Nierzeczywista rzeczywistość wokół ciebie

Zaproś swoich gości do magicznego świata… Dokąd? Oczywiście, że do siebie do domu. Ale przed tym dokonaj jego wystroju, wykorzystując niesamowite fototapety 3D z naszej kolekcji.

Świat 3D wokół ciebie

FOTOTAPETY I TAPETY 3D

“Ale jak to jest możliwe?”, – podziwiając zapytają Ciebie goście, wyciągając rękę i starając się upewnić, że ściana, na której przyklejona jest tapeta marki UWalls jest naprawdę gładka. Efekt zapiera oddech, gdyż wydaje się, że figury są “zawieszone” w przestrzeni na niewidzialnych niciach. Trójwymiarowość wzoru osiąga się dzięki dokładności obrazu jasnej części wzoru na pierwszym planie oraz wyraźnym liniom cienia i półcienia, które zawsze rzuca prawdziwy obiekt. Projektanci naprawdę postarali się, gdyż osiągnięty został maksymalny efekt przestrzenny. Tutaj na przykład widzimy ścianę z kostek. Wygląda na to, że wystarczy dotknąć ją jednym palcem, a spadnie.

Obrazy z trójwymiarowym efektem sprawiają, że wnętrze jest niezwykle, nadają mu szczególną dynamikę i tajemnicę. Do niedawna technika malowania ścian była używana do tworzenia obrazów 3D. Ponieważ jednak praca ręczna jest bardzo kosztowna, nie wszyscy mogą sobie pozwolić na taką dekorację wnętrz. Wraz z pojawieniem się tapet 3D na ścianach problem wysokich kosztów trójwymiarowych obrazów stracił na znaczeniu. Ceny tego materiału są przystępne dla większości kupujących, a jakość obrazu jest nie tylko nie gorsza, niż ręcznie robiona, ale w wielu przypadkach lepsza.

Projektowanie wnętrz z wykorzystaniem tapet 3D to nowoczesne rozwiązanie dla odważnych ludzi. Dzięki takim fototapetom nie tylko dekorujesz ściany, ale zmienisz swoją rzeczywistość. Szczególnie, jeśli decydujesz na wykorzystanie współczesnych fototapet w sypialni.

Jasne akcenty we wnętrzu: fototapety 3D zmienią Twój świat

Fototapety 3D: Nierzeczywista rzeczywistość wokół ciebie

Tapeta z objętościowym wzorem będzie pasować do mieszkania w każdym stylu, jeśli zastosujesz się do zaleceń projektantów. W małych pokojach tapety 3D pomogą stworzyć wrażenie większej ilości wolnego miejsca i podzielić go na kilka stref.

Płótna LED – to coś naprawdę wspaniałego! Wzór pojawia się w wyniku blasku lamp LED ułożonych w określony wzór. Możesz nimi sterować za pomocą pilota.

Tapety 3D, oprócz efektu wizualnego, mają wiele niezaprzeczalnych zalet. Są nietoksyczne i bezpieczne, dlatego mogą być stosowane zarówno w pokojach dziecięcych, jak i w pokojach, w których mieszkają osoby z alergią. Ponadto te tapety są bardzo łatwe w użytku. Są odporne na wilgoć, bardzo trwałe i prawie nie blakną na słońcu.

Wada to jedynie wysoki koszt takich wykończeń. Jednak z powodu, że ten rodzaj pokrycia ścian jest całkiem nowy, istnieje szansa, że ceny będą stawać się bardziej przystępne każdego roku. Nawet teraz zakres cen na fototapety pozwala znaleźć realistyczne opcje w granicach 300 zł za rolkę. Koszt wykończenia pokoju z wykorzystaniem tapet 3D zależy od tego, na jakim materiale zostały wykonane, jaki mają rozmiar oraz jakiej jakości są ściany, na których planuje się je zawieszać.

Сzy warto oszczędzać?

Fototapety 3D: Nierzeczywista rzeczywistość wokół ciebie

Oczywiście każdy z nas chce zaoszczędzić na dekoracji i wyposażeniu wnętrz. Można to zrobić i w przypadku tak naprawdę dość drogich fototapet do sypialni. Jednak do kwestii oszczędzania trzeba podejść w sposób maksymalnie wyważony. Na przykład kupując takie fototapety powinieneś pamiętać, że nie powinny one szkodzić zdrowiu. A to z kolei oznacza produkcję z drogich, najlepiej naturalnych, surowców.

Szczerze mówiąc tanie okładziny ścienne mogą czasami być tworzone z materiałów, powodujących znaczne szkody dla zdrowia, nie tylko ludzkiego (a szczególnie dziecięcego), ale nawet zdrowia zwierząt domowych. Jest to naprawdę poważny problem! Aby nie stać się ofiarą własnej oszczędności, nie należy być skąpym w sprawie wyboru fototapet na ścianę. Niech wykładziny ścienne będą nieco droższe. ale powinieneś być w 100% pewien ich jakości.

Najpopularniejsze rodzaje fototapet do sypialni

Fototapety 3D: Nierzeczywista rzeczywistość wokół ciebie

Zaczniemy od najbardziej prostych czyli klasycznych tapet. Idealnie nadają się do dekoracji ściennych na całym obszarze. Aby osiągnąć maksymalny „efekt obecności”, warto dać pierwszeństwo opcjom z rysunkami poziomymi.

Możesz także użyć poszczególnych elementów fototapety, tworząc z ich pomocą pozory obrazu lub kolażu na ścianie, suficie, a nawet drzwi szafy.

Technologie w naszych czasach są tak rozwinięte, że teraz pojawiają się nawet fototapety, zdolne do świecenia w ciemności. Tworzą spektakularną i niepowtarzalną atmosferę intymności.

Faworytami na współczesnym rynku fototapet są produkty z powłokami LED. Ich koszt jest oczywiście dość duży, ale stworzony efekt jest wart takich inwestycji. Ponadto tapety LED tworzą realistyczne wrażenie, a opieka nad nimi jest tak prosta, jak to możliwe.

Sypialnia jest miejscem relaksu i odpoczynku, dlatego nie powinno tutaj być miejsca dla zbyt ostrych, powodujących uczucie dyskomfortu rysunków. Ponadto przy wyborze fototapety 3D warto również wziąć pod uwagę kolor, teksturę i rodzaj dekoracji innych ścian (bardzo rzadko w trakcie dekoracji sypialni wszystkie ściany są oklejane fototapetami).

Pamiętaj: aby uzyskać naprawdę realistyczny efekt 3D, musisz wybrać dość duży pokój, więc jeśli twoja sypialnia jest mała, powinieneś pomyśleć o innych sposobach dekoracji jej za pomocą fototapety. A do przyklejenia fototapety 3D wybierz większy pokój, na przykład salę. Ta opcja nie dla Ciebie? Polecamy więc również fototapety z obrazami złudzeń optycznych. Będą idealnym rozwiązaniem zarówno dla pokoju dziecięcego, jak i sypialni dla dorosłych. Takie fototapety do sypialni 3D są produkowane w 3 podstawowych rodzajach:

 • Pojedyncze – w postaci paneli lub obrazów, tworzących pełne poczucie sztukaterii, rzeźbienia lub innych, reliefowych elementów wykończeniowych. Może to być również imitacja okna, drzwi lub wymyślnego otworu z pięknym widokiem.
 • Typowe tapety trójwymiarowe – o standardowych wymiarach (53 × 1000 cm, 106 × 1000 cm) – przeznaczone do tapetowania ściany, na której chcemy zrobić podstawowy akcent.
 • Panoramiczne trójwymiarowe obrazy – solidne sekcje, których szerokość może sięgnąć 10 metrów lub więcej, podczas wyklejania kilku ścian lub całego obwodu pokoju powstaje całkowita iluzja obecności. Działki najczęściej o tematyce przyrodniczej lub miejskiej (popularne miejsca turystyczne).

Rekomendacje do wyboru tapet do sypialni

Fototapety 3D: Nierzeczywista rzeczywistość wokół ciebie

Wybierając fototapety 3D do dekoracji sypialni warto pomnieć o tym, że oni będą tam znajdować się co najmniej kilka lat i w tym okresie nie powinni przestać cieszyć lub zacząć irytować swoją obecnością. Bardzo ważny jest wybór takich fototapet do sypialni, które będą dawać wyjątkowo pozytywne emocje, a jednocześnie harmonijnie pasować do wnętrza:

 • W przypadku sypialni w stylu high-tech, nowoczesnym lub w stylu loft eksperci zalecają stosowanie motywów miejskich. Na takich obrazach z reguły nie stosuje się krzykliwych i zbyt jasnych kolorów, co ułatwia zadanie wyboru odpowiedniego kolorystycznego schematu. Między innymi możesz wybrać obrazy z konstrukcjami architektonicznymi, łukami mostów, parkami lub drogami oraz umieścić je na ścianie, znajdującej się za zagłówkiem łóżka.
 • We współczesnych wnętrzach świetnie sprawdzają się fototapety 3D z abstrakcyjnymi wzorami. Warto jednak unikać bardzo jaskrawych i wielokolorowych rozwiązań, gdyż mogą sprawić, że pokój stanie mniej przytulny. Rozmiar i stopień oświetlenia pokoju również wpływają na wybór rozmiaru wzorów na fototapetach – im mniejsza sypialnia i im gorsze w niej oświetlenie, tym mniejsze powinny być wzory.
 • Poszukujesz uniwersalnego, a jednocześnie praktycznego rozwiązania? Fototapety 3D z krajobrazami są dokładnie tym, czego potrzebujesz. Pasują do dekoracji dowolnej strefy w pokoju, pozwalają zrobić go bardziej „żywym” i „świeżym”, a jednocześnie naprawdę przytulnym.
 • Jeśli marzysz o tapetach z obrazami roślin lub zwierząt, podejdź do ich wyboru z ostrożnością, gdyż u niektórych członków twojej rodziny mogą budzić dyskomfort lub nawet wywoływać agresję.
 • Kształt fototapet z kwiatami z roku na rok staje bardziej doskonałym i wiele współczesnych rozwiązań 3D naprawdę zachwycają wyobraźnie. Tematyka florystyczna idealnie nadaje się do sypialni, gdyż jest dość romantyczna, miła, a jednocześnie spokojna i relaksująca. Jeśli zdecydujesz się na fototapety z jaskrawymi kwiatami, najlepiej umieścić ich obok łóżka lub sofy. Z kolei tutaj fototapety 3D w kwiaty w pastelowych odcieniach można umieścić na dowolnej ścianie.
 • Wybierasz tapety do dziecięcej sypialni? Tutaj najbardziej opłacalnymi będą tapety z obrazami ulubionych bohaterów z bajek, pejzaże lub nawet tapety z neutralnym tłem.

Zasady wyboru fototapet 3D do sypialni

Fototapety 3D: Nierzeczywista rzeczywistość wokół ciebie

Bardzo ważnym aspektem wyboru fototapet 3D do sypialni jest ustalenie odpowiedniego wzoru, który będzie współgrać z wnętrzem pokoju. Ale to nie wszystko. Oto jeszcze kilka ważnych detali, które warto uwzględnić, wybierając stereoskopowe fototapety w sypialni:

 • Jakość. Na produkcie nie powinny występować zmarszczki ani nakłucia. Nawet najmniejsza wada może zredukować efekt 3D i znacznie zepsuć wrażenie.
 • Faktura. Oferowany w naszym katalogu asortyment zawiera fototapety o gładkiej, porowatej lub nawet tłoczonej fakturze. Mogą być błyszczące lub matowe. Tutaj dodamy, że matowa powierzchnia praktycznie nie zniekształca zdjęcia, gdyż na jej powierzchni nie występuje odblask słońca. Jednocześnie ciemna, matowa tapeta może pozbawić pokój „życia” i przytulności.
 • Kolorystyka. Psychologowie radzą, aby nie kupować do sypialni fototapet 3D z kontrastowymi odcieniami – przejścia między kolorami powinny być maksymalnie delikatne i niezauważalne.

Ponadto przy zakupie stereoskopowych fototapet na ścianę w sypialni bierze się pod uwagę wielkość pokoju, jego oświetlenie i ogólny wystrój wnętrza. Tak naprawdę nie jest to łatwe zadanie i gdy nie masz doświadczenia w dekoracji wnętrz, a chcesz stworzyć naprawdę wyjątkowy pokój, spełniający wszystkie twoje marzenia, najlepiej skonsultować się z projektantem wnętrz, który pomoże wybrać odpowiednie rozwiązania.

Przypominamy, że istnieje również opcja produkcji fototapet 3D na zamówienie. Warto zastanowić się nad tym rozwiązaniem, gdyż pozwoli ono nie tracić czasu na przeglądanie setek stron z dostępnymi opcjami w katalogach elektronicznych i chodzić do sklepów w poszukiwaniach najlepszej opcji. Projektanci stworzą dla Ciebie fototapetę do sypialni, która sprosta najbardziej śmiałym marzeniom, w całości zgodną z twoimi gustami i oczekiwaniami.

Zadbaj o efektowną, a jednocześnie praktyczną i oryginalną sypialnię dla dziecka lub dorosłego z wykorzystaniem współczesnych fototapet 3D. Jest to rozwiązanie zdatne zmienić nawet najbardziej nieprzytulne pokoje i przekształcić je w zakątek spokoju, komfortu i prawdziwego szczęścia.

(Visited 157 times, 1 visits today)