Fototapety kominek – symbol ciepła i ogniska domowego

Nowoczesne udogodnienia, dostępność centralnego ogrzewania i inne techniczne metody ogrzewania już dawno spowodowały, że w większości współczesnych wnętrz nie znajdziemy kominka nie tylko jako elementu grzewczego, ale również jako elementu dekoracyjnego. Oczywiście prawdziwy kominek trudno zastąpić obrazem. Ale w razie potrzeby – wysokiej jakości fototapety z kominkiem od Uwalls będą w stanie stworzyć jego maksymalnie realistyczną imitację.

Kominek – dusza i serce mieszkania

Kominek – serce domu, w ludowej pamięci jego wizerunek dawno już przerósł wyłącznie użytkowe przeznaczenie, dzisiaj postrzegany jest jako symbol silnej i kochającej się rodziny. W dawnych czasach nasi przodkowie nie wyobrażali sobie życia bez ognia, który symbolizował ciepło, zdrowie, sytość, a także chronił przed drapieżnikami. W obecnym świecie piec coraz częściej spełnia tylko funkcję estetyczną. Popularność takich dekoracji jak fototapeta kominek jest tego wymownym dowodem.

Jesteśmy tak skonstruowani, że nasza pamięć przechowuje w sobie znaczenie wartości ognia. Ogień jest symbolem, który łączy ludzi i zaciera granice między językami, religiami, pokoleniami a co ważne kulturami. Pamiętacie jak jedna wzmianka o ognisku lub kominku budziła w wyobraźni wspomnienia rodzinnych spotkań wypełnionych atmosferą miłości, ciepła, zabawą i śmiechem. Fototapeta na ścianę kominek – to właśnie ta dekoracja która, przypomina o najważniejszych wartościach w życiu każdego z nas.

Historia opowiada o tym, jak w czasach podbojów ziem, w okresach, kiedy to władcy imperiów rywalizowali a ich armie toczyły boje, zniszczenie kominka wroga było prawdziwym świętokradztwem. Wszystko to wiąże się z sakralnym znaczeniem ognia domowego. W Starożytnym Rzymie i Grecji opiekunkom ogniska domowego Weście i Hestii wznoszono świątynie, w których zapalano wieczny ogień. Podarować w prezencie lub zbudować kominek oznacza życzyć z całego serca zgodnej i przyjaznej rodziny z silnymi więzami rodzinnymi. Fototapety kominek – cenny prezent wyrażający głęboki sens.

Fototapeta kominek: stylowe i oryginalne rozwiązanie

Design komina przez wszystkie tysiąclecia przybierał najróżniejsze postacie. W celu znalezienia Fototapety kominek w upragnionym stylu skorzystajcie z wygodnej wyszukiwarki na naszej stronie internetowej.

Imitacja kominka, stylizowanego w duchu epoki średniowiecza, wniesie odrobinę autentyczności do wnętrze. Fototapeta 3D z wizerunkiem kominka idealnie sprawdzi na ścianie w salonie lub sypialni.

Epoka Odrodzenia prezentuje kominki w nowym wydaniu. Teraz wystawnie zdobione kolumnami, wieżyczkami, mozaiką. Luksusowy kominek w duchu barokowym lub rokoko stanie się perełką w każdym domu.

Kominek fototapety ścienne na wymiar – niepowtarzalny wystrój, dzięki wybranej przez Państwa ilustracji, zgodnie z określonymi parametrami.

Oryginalna alternatywa dla rozwiązań architektonicznych

Fototapeta z kominkiem – to reinkarnacja oryginalnego architektonicznego elementu wystroju. Projektanci kładą akcent nie tylko na naturalne materiały ale również na naturalną kolorystykę fototapet. Wykończenie z cegły lub marmuru, dekoracja płytą granitową lub kamieniem – wybieraj sam, jak będzie wyglądało palenisko w twoim wnętrzu i wykorzystując tapety lub fototapety zmieniaj jego wystrój.

Fototapety z kominkiem to wysokiej jakości stylizacje do stworzenia spektakularnych detali w kompozycji salonu, sypialni lub kuchni. Dzięki nim mieszkanie z łatwością zyskuje autentyczny wydźwięk wnętrz minionych epok lub aktualny nowoczesny urok.

Fototapety kominek – symbol ciepła i ogniska domowego

Nieprawdziwy prawdziwy ogień

Efekt takich fototapet w znacznym stopniu będzie zależeć od tego, czy uda nam się poprawnie je zaprezentować. Nie budzi żadnych wątpliwości fakt, że by zostać perłą dekoracji pokoju, tapeta powinna idealnie pasować do jego wnętrza. Spójność w stylu, kolorach i klimacie wystroju, jeśli skorzystasz z możliwości nowoczesnej technologii. osiągniesz naprawdę łatwo sam lub z pomocą naszych projektantów – po prostu prześlij zdjęcie pokoju, a będziesz mógł ocenić rodzaj przyszłych zmian we wnętrzu, zanim kupisz fototapetę z kominkiem.

Odpowiednie wnętrza

Jeśli podoba Ci się pomysł użycia obrazu z kominkiem, pomyśl z góry, w którym miejscu najlepiej taki obraz umieścić. Najpopularniejszą opcją jest salon. To tutaj najczęściej gromadzą się Twoi goście i znajomi, a cała rodzina również zbiera się wieczorami właśnie w tym pokoju. I ściana z kominkiem stanie się dokładnie miejscem, które przyciągnie maksymalną uwagę.

Ale jaką strefę salonu wybrać do tapetowania? Szczególnie trudnym staje się to zadanie, gdy dekorujemy mały pokój, gdyż tutaj pojawia się potrzeba wzajemnego rozmieszczenia kilku obiektów. Sprawdzonym rozwiązaniem jest tapetowanie tej ściany, obok której znajduje się telewizor, który można powiesić nad rysunkiem. Naprzeciwko kominka wypada ustawić sofę lub krzesła, mały stolik, półkę lub regał z książkami. Najważniejsze – pamiętać trzeba o tym, by żadne meble nie zakrywały rysunku nawet częściowo.
Dość często tapety z kominkiem są przyklejane między oknami. W takim przypadku można podkreślić rysunek i zrobić go bardziej realistycznym, wykorzystując dobrane zasłony z grubej tkaniny.

Oczywiście można zastanowić się również nad tym, by przykleić tapety z kominkiem w sypialni. Pozwoli to uczynić ją bardziej romantyczną i przytulną, a jednocześnie przestrzegać zasad bezpieczeństwa przeciwpożarowego. Dzięki jasnemu wzorowi, podobnemu do prawdziwego kominka, uda się codziennie relaksować i cieszyć wspaniale udekorowanymi wnętrzami.

PORADA

Mając tapety z kominkiem możesz stworzyć niebanalną dekorację bożonarodzeniową: wystarczy ozdobić rysunek choinkowymi gałązkami, czerwonymi skarpetami ze słodyczami i małymi girlandami.

Fototapety z kominkiem będą dobrym wyborem również do dekoracji kuchni, warto tylko poprawnie dobrać kształt i odcień rysunku – powinny one współgrać z kolorem ścian i podłogi.

Opcje obrazów

Wielu ludzi uważa, że kominki narysowane na tapetach wyglądają nudnie i nieciekawie. Jest sporo niebanalnych a jednocześnie przystępnych pod względem ceny fototapet, za pomocą których stworzysz naprawdę niepowtarzalną i jednocześnie bardzo realistyczną dekorację. Na przykład w naszym sklepie internetowym możesz kupić różne opcje tapet z kominkami:

  • Panoramiczne;
  • Narożne;
  • Kominek i okna;
  • Kominek, narysowany w stylu akwarel;
  • Tapety z obrazem płonącego ognia.

Czym różnią te wszystkie opcje?

Panoramiczne obrazy

Panoramiczne obrazy – to są piękne krajobrazy, uzupełnione wzorem kominka. Może to być na przykład ogród lub dziedziniec z kominkiem i meblami ogrodowymi. Takie rysunki są bardzo jasne i mają wiele odcieni, dlatego pasują do wnętrza, niezależnie od kolorów, w których jest ono urządzony. Szczególnie dobrze takie tapety będą wyglądać w kuchni, gdyż będą wywoływać skojarzenia z grillowaniem i wypoczynkiem, a dodatkowo tworzyć rodzinną atmosferę.

Tapety z obrazem płonącego ognia

Tapety z obrazem płonącego ognia to zawsze aktualna i popularna tematyka. Na każdej fototapecie tworzymy realistyczne kompozycje, co powoduje, że można je umieszczać nawet w salonach z bardzo drogim wyposażeniem, szczególnie gdy zadbamy o to, by dodatkowo udekorować rysunek prawdziwym kamieniem. Szczególnie polecamy fototapety 3D, gdyż sprawiają wrażenie prawdziwego kominka, zajmującego część przestrzeni.

Narożny kominek

Narożny kominek to fototapeta, która tworzy efekt trójwymiarowego obrazu. Takie malowidła ścienne są uważane za jeden z najbardziej niezwykłych sposobów zdobienia, ponieważ dzięki specjalnemu efektowi 3D tworzą wrażenie prawdziwej objętości kominka. Tapety takie będą idealnym rozwiązaniem do dekoracji rogu pokoju – warto tylko przed ich przyklejeniem zadbać o dokładne wyrównanie ścian.

Kominek i okna

Kominek i okna to również popularny obraz wykorzystywany na fototapetach. Na takich rysunkach kominki znajdują się między wysokimi oknami, udekorowanymi oryginalnymi zasłonami. Taki rysunek ma sporo zalet. Przede wszystkim z narysowanych okien roztacza się piękny widok, a dodatkowo wizualnie zwiększają pokój. Ponadto wszystkie elementy wnętrz na takich rysunkach są starannie dobierane, a więc takie dekoracje ścienne wyglądają naprawdę elegancko.

Kominek, narysowany w stylu akwarel

Również oryginalne, jednak dość rzadko spotykane rozwiązanie, pozwalające tworzyć przytulne wnętrza. Szczególnie dobrze takie tapety wyglądają w sypialniach oraz pokojach dziecięcych.

Fototapety kominek – symbol ciepła i ogniska domowego

Wybieramy odpowiedni styl kominka

Ponieważ jest wiele odmian obrazu kominka, który może być umieszczony na tapecie, podczas wyboru dekoracji musisz zwrócić uwagę na jej połączenie ze schematem kolorów i ogólnym stylem pokoju. Fototapetę z kominkiem we wnętrzu należy postrzegać jako element całości, a nie wyróżniającą się wśród mebli i elementów dekoracyjnych.

Warto pamiętać, że kominek to bardzo niezwykły obraz: wygląda zawsze bardzo oryginalnie, a jednocześnie jest odpowiedni do wnętrz, wykonanych w różnych stylach. Z reguły stosuje się je w pokojach urządzonych w stylu klasycznym, nowoczesnym, prowansalskim oraz w niektórych obszarach odzwierciedlających cechy danego kraju (na przykład Anglii lub Francji).

W przypadku klasycznych pomieszczeń odpowiednie są rysunki kominków o klasycznym kształcie, niezbyt jasne i bez dużej liczby jasnych odcieni. Wskazane jest wybranie obrazu z kominkiem wykonanym z drewna lub kamienia. Z kolei dla wnętrz nowoczesnych warto wybierać rysunki kominków wykonanych z gipsu, szkła lub cegły.

Oczywiście, warto zwrócić uwagę również na kolor kominka. Dobrze wyglądają dekoracje o różnych odcieniach białego, beżowego, jasnego niebieskiego. Natomiast ciemne rysunki będą bardziej odpowiednie dla dużych pokoi.

Fototapety z zabytkowymi. dużymi kominkami idealnie nadają się do stylu prowansalskiego. Czasami w takich pokojach używane są fototapety z tak zwanymi „myśliwskimi” kominkami: na takich płótnach nacisk kładziony jest nie tylko na kominek, ale także na otaczające go obiekty – karabiny, wypchane zwierzęta i rogi dzikich zwierząt. Dodatkowo takie dekoracje można umieścić na ścianie wokół narysowanego kominka.

Ponieważ fototapety z naszej kolekcji wykonane są w jasnych, pięknych kolorach, można je wykorzystywać w pokojach, gdzie brakuje naturalnego światła. Bardzo dobrze będą wyglądać we wnętrzach wykonanych w angielskim stylu – warto tylko wybierać maksymalnie proste rozwiązania, bez zbędnych dekoracji lub niezwykłych detali.

 

Ogólnie rzecz biorąc – obraz kominka na ścianach jest obecnie popularną tendencją dekorowania pokoi. Oryginalne i praktyczne rysunki pozwalają zrealizować najbardziej odważne designerskie wizje i w maksymalnie krótkim terminie zmienić pokój, dodać mu nowego, niezwykłego i wykwintnego wydźwięku. Aby dekoracja stała się ogniwem, łączącym całą rodzinę i najlepszych przyjaciół, warto zadbać również o to, by ustawić wokół kominka miękkie krzesła i sofy, a zrobić wystrój salonu lub sypialni jeszcze bardziej elegancki. Pomogą w tym akcesoria i starannie dobrany tekstyl. Wygodny, kształtny stolik do kawy w salonie pozwoli ci umieścić nieopodal kominka swoje ulubione książki i czasopisma. Będzie to też świetne miejsce na poranną kawę lub wieczorną lampkę wina.

(Visited 83 times, 1 visits today)