Dla miłośników malarstwa Władysława Strzemińskiego jego obraz na ścianie to prawdziwy rarytas. W galerii Uwalls można kupić drukowane na płótnie reprodukcje obrazów artysty.

Władysław Strzemiński to malarz pierwszej połowy XX wieku. W latach 20-tych wypracował własną teorię sztuki, czyli unizm. W okresie PRL-u krytykowano jego malarstwo, uważając, że obrazy Strzemińskiego są zbyt mało realistyczne, a tym samym są zaprzeczeniem idei realizmu socjalistycznego.

Jakie reprodukcje obrazów Strzemińskiego można nabyć w galerii Uwalls?

  • Architectural composition Art
  • Still life plate Art
  • Lodz landscape Art
  • Oak Art
  • Marine Composition Art

To jedynie niektóre tytuły reprodukcji obrazów na płótnie. Reprodukcje Władysław Strzemiński to szersza jeszcze oferta galerii. Można tu kupić nawet słynną Kompozycję unistyczną, przedstawiającą wypukłe elementy o jednakowym kształcie. Słynne są też tzw. obrazy solarystyczne, gdzie malarzowi udało się uchwycić powidoki wywołane patrzeniem na słońce.

Zakup obrazów w galerii

Kompozycje unistyczne Strzemińskiego na ścianie to prawdziwa ozdoba wnętrza urządzonego w nowoczesnym, minimalistycznym stylu. W galerii Uwalls można znaleźć duży wybór kolekcji obrazów. Są to wysokiej jakości kopie w naprawdę przystępnej cenie. Wiele słów można by jeszcze powiedzieć o tym ciekawym malarstwie, które przez wielu Polaków zostało docenione dopiero po obejrzeniu "Powidoków" Andrzeja Wajdy. Dzięki Wajdzie określenie Władysław Strzemiński obrazy dla nikogo nie jest już pustym dźwiękiem.

Rozwiń