W galerii Uwalls można kupić drukowane na płótnie reprodukcje obrazów wielu słynnych malarzy. Wśród nich znajdują się również obrazy francuskiego malarza, Henri Rousseau.

Kim był Henri Rousseau?

Niektórzy nazywali go Celnikiem, mówiono o nim też - malarz naiwny. Obrazy Rousseau przypominały czasem rysunki dzieci. Mówiono, że są podobne do tych, jakie można znaleźć w książeczkach do kolorowania dla dzieci. Wyraziste kolory i kontury, sceny jak z animowanych filmów o zwierzętach... Henri Rousseau obrazy to dzieła, których interpretacja wydawała się sprawą prostą, nie są to prace z intelektualnym podtekstem. Rousseau tworzył w drugiej połowie XIX wieku i na początku XX. Długo nie mógł znaleźć aprobaty w oczach współczesnych. Obrazy Henri Rousseau nie podobały się ludziom, ich prostolinijność i naiwność sprawiała, że żartowano z twórczości malarza. W młodości malarz bywał często w ogrodzie botanicznym i ogrodzie zoologicznym. Zaowocowało to serią obrazów wykonanych na płótnie, przedstawiających dżunglę i dzikie zwierzęta - lwy, tygrysy, węże, małpy, rajskie ptaki. Obrazy artysty doceniono dopiero na początku XX wieku. Wszystko zaczęło się od obrazu "Głodny lew". Reprodukcja tego obrazu jest do kupienia w galerii Uwalls.

Jakie obrazy można znaleźć w galerii Uwalls?

  • duży wybór kolekcji obrazów ukazujących dżunglę: "Głodny lew", "Atak w dżungli", "Las tropikalny", "Egzotyczny krajobraz", "Posiłek lwów"
  • oryginalne sceny rodzajowe: "Wieczór karnawałowy", "Kobieta spacerująca po egzotycznym lesie", "Beauty and the beast", "Śpiąca cyganka" - wysublimowane postaci na pierwszym planie, na tle fantastycznego, baśniowego krajobrazu. Dość często obrazy Rousseau oparte są na motywie snu, właśnie jak w "Śpiącej cygance".

Gdzie można powiesić reprodukcje zakupione w galerii?

Reprodukcje obrazów Henri Rousseau drukowane na płótnie mogą świetnie nadawać się do salonu, wprowadzą do wnętrza atmosferę tajemnicy i dzikiego świata. Ich symbolika jest pełna emocji. Sprawia to głównie nastrój oraz żywe, mocno skontrastowane kolory. Zamawiając obraz, można wybrać jego rozmiar oraz moduły, obrazy mogą być kwadratowe lub prostokątne. Za niewielką cenę można stworzyć we wnętrzu magiczny baśniowy świat...

Słynne obrazy, które są do kupienia w galerii, to wysokiej jakości kopie słynnych twórców. Reprodukcje Henri Rousseau będą prawdziwą ozdobą każdego wnętrza, nie tylko salonu. Kopie znanych obrazów można zawiesić w sypialni, gabinecie czy bibliotece. Wszędzie będą się prezentować niebanalnie i interesująco.

Rozwiń