-40% NA WSZYSTKO! Masz czas tylko do .

WIĘCEJ
Sklep Uwalls: Znajdziesz tutaj nowoczesne fototapety, tapety, plakaty i naklejki na ścianę Fototapety na wymiar
Fototapety
  • Fototapety
  • Obrazy

INSTRUKCJA MONTAŻU TAPET

Fototapety klasy standardowej i premium

INSTRUKCJA MONTAŻU

Spodobały się nasze fototapety? Podziel się z nami swoimi zdjęciami! Z przyjemnością zobaczymy jak wygląda twoja odnowiona ściana.
Podziel się zdjęciami na

  Instagram: @uwalls.pl

  Website: uwalls.pl

Pasy są ponumerowane w kolejności, w jakiej należy umieścić je na ścianie. należy zacząć od lewej strony i przemieszczać się w prawo.

Pasy powinny przylegać do siebie krawędziami.

ZALECANE NARZĘDZIA

WIADRO

WAŁEK MALARSKI I KUWETA

WAŁEK DOCISKOWY

OŁÓWEK

GĄBKA LUB SZMATKA

SZPACHELKA DO TAPET

POZIOMICA

NÓŻ DO TAPET

SZCZOTKA

PRZYGOTOWANIE

    Przygotuj powierzchnię tak, by była gładka i czysta

    Usuń łuszczące się resztki starej farby lub tapety

Wyczyść powierzchnię i w razie konieczności zaszpachluj wgłębienia i otwory.

Jeśli powierzchnia jest porowata, przed umieszczeniem na niej tapety należy ją zagruntować pędzlem lub metodą natryskową, albo nałożyć na nią wstępną warstwę kleju.

Powierzchnie porowate to ściany po szpachlowaniu, ściany ze starą tapetą, płyty wiórowe itp.

W przypadku umieszczania naszych fototapet klasy premium na powierzchniach zwartych, które nie wchłaniają wilgoci, wysychanie kleju może potrwać kilka dni, ponieważ tapety klasy premium są mniej przepuszczalne, niż nasze tapety standardowe.

Powierzchnię należy również zagruntować, jeśli jest w jaskrawych kolorach, które przebijałyby przez fototapetę.

MONTAŻ

    Sprawdź fototapetę

Przed umieszczeniem tapety na ścianie sprawdź, czy dostarczono wszystkie pasy i czy żaden z nich nie uległ uszkodzeniu ani nie jest wadliwy.

Pasy są ponumerowane w górnej i dolnej części w kolejności, w jakiej należy umieścić je na ścianie. Należy zacząć od lewej strony i przemieszczać się w prawo.

    Zadbaj o równe rozmieszczenie pasów

Równe umieszczenie pierwszego pasu na ścianie ma decydujące znaczenie. Warto narysować pionowe oznaczenia odległe od siebie o szerokość panelu (45 cm), zaczynając od narożnika, posługując się przy tym poziomicą, miarką i ołówkiem.

Oznaczenia posłużą jako prowadnice przy umieszczaniu na ścianie pierwszego pasu. Należy uważać, aby oznaczenia nie były zbyt wyraźne. W przeciwnym wypadku mogą one być widoczne spod fototapety.

    Nałóż klej bezpośrednio na ścianę

Użyj wałka lub pędzla. Ważne jest, aby pokryć klejem całą powierzchnię, ponieważ pominięcie jakiegoś fragmentu spowoduje powstanie pęcherza na fototapecie. Nałóż klej z naddatkiem na szerokość około jednego pasu.

    Umieść pasy tak, by przylegały do siebie krawędziami

Pasy nie mogą na siebie nachodzić ( wyłącznością są pasy o długości powyżej 3 m). Pamiętaj, by na krawędziach mocno przycisnąć pasy do siebie. W celu uzyskania najlepszych wyników użyj wałka dociskowego. Starannie dopasuj wzór przy nakładaniu następnego pasu i staraj się, by klej nie zabrudził przedniej strony fototapety, ponieważ po wyschnięciu będzie to widoczne.

Uwaga: unikaj zaginięć tapety, ponieważ może to spowodować powstanie spękań na wydruku

    Wygładź pasy od sufitu do podłogi

Wygładzaj pasy rękami lub przy użyciu pędzla do tapet, wykonując ruchy od środka w kierunku krawędzi. Wszystkie drobne pęcherze i fałdy znikną po wyschnięciu fototapety. Gdyby na przedniej powierzchni tapety pojawiły się plamy z kleju, usuń je przy użyciu wilgotnej szmatki lub gąbki, unikając przy tym tarcia.

    Przytnij nadmiar tapety

Po umieszczeniu wszystkich pasów na ścianie, odetnij niepotrzebne fragmenty przy użyciu szpachelki do tapet iostrego noża.

    Odczekaj 24 godziny, by zobaczyć efekt końcowy

Usiądź wygodnie i podziwiaj swojemu nowego pokoju!

Video


Adres e-mail(np: [email protected])

(np: 123123123)

Dowiedz się o swoim rabacie