Fototapety na wymiar

Teraz:

Pracujemy

Za i przeciw: fototapety we wnętrzu

Autor: Włodzimierz Derkacz

07 lipiec 2016

Kleić czy nie kleić? Bierzemy pod lupę główne plusy i minusy fototapet, a także opinie projektantów.

fototapety zachód

Jedni uważają fototapety za prawdziwe odkrycie i tworzą z ich pomocą wnętrza przyszłości. Inni zaś określają je mianem kiczu. Postaramy się przedstawić plusy i minusy wynikające z chęci posiadania fototapety. W tym celu zapytaliśmy o opinie ekspertów.

Plusy fototapet we wnętrzu

Niepodważalne zalety

1. Indywidualizacja przestrzeni. Fototapety to prosty sposób, aby uczynić wnętrze bardziej osobistym, a zarazem oryginalnym. Istnieje również możliwość wykorzystania na fototapecie własnych zdjęć lub rysunków.

2. Wizualna zmiana wnętrza. Właściwie dobrane fototapety optycznie poszerzą granice pomieszczenia, podniosą lub obniżą sufit, a co za tym idzie – zmienią postrzeganie pokoju.

3. Barwny akcent. Z pomocą fototapet z powodzeniem można nadać wyrazistości wybranej ścianie.

fototapety rekin

4. Strefowanie pokoju. Odpowiednio dobrane fototapety to wspaniali pomocnicy w funkcjonalnym zagospodarowaniu przestrzeni. Jest to szczególnie istotne przy aranżacji przestronnych pomieszczeń czy kawalerek.

5. Tematyczny wystrój. Naturalne krajobrazy idealnie wpiszą się we wnętrze urządzone w stylu eko. Panorama Londynu stanie się doskonałym dodatkiem wystroju, w którym dominują angielskie motywy. Dzięki pomocy fototapet można skupić się na podkreśleniu wybranego stylu lub konkretnej tematyki.

fototapety rekin

Minusy Fototapet we wnętrzu

Słabe punkty

1. Wysoka cena. Wysokiej jakości fototapety, które będą dobrze prezentować się we wnętrzu, a zarazem latami cieszyć oko – nie należą do tanich.

2. Pracochłonne przygotowanie powierzchni. Odpowiednie przygotowanie powierzchni ściany jest warunkiem doskonałego efektu tapetowania i wymaga umiejętności.

fototapety avto

3. Ciężkie klejenie. Im większy rozmiar fototapety, tym trudniejszy proces oklejenia ścian. Brak odpowiednich umiejętności może doprowadzić do niezadowalającego efektu lub uszkodzenia tapety.

4. Trudny wybór. Fototapety – wyraziste narzędzia dekoracyjne. Decydując się na tapetę łatwo o nieprzemyślany zakup, który nie będzie współgrał z pozostałym wystrojem wnętrza.

5. Monotonia. Zmiana fototapety wiąże się z kosztami i nie jest łatwa. Nawet przy wyborze stosunkowo neutralnego motywu zawsze istnieje ryzyko, że po jakimś czasie się znudzi.

Opinie ekspertów

- Fototapety zdolne są wizualnie powiększyć przestrzeń, pod warunkiem, że użyte do tego zostaną krajobrazy z głęboką perspektywą lub widoki na metropolie z wieżowcami w czarno-białej wersji. Dobrym rozwiązaniem staną się fototapety z indywidualnym wzorem, na przykład uliczki starego miasta lub mebli.

fototapety loft

- Fototapeta to dekoracja z pewnością rzucająca się w oczy. Dlatego też nieodpowiedni rozmiar nie tylko zmniejszy przestrzeń, tworząc wrażenie „przytłoczenia”, ale stanie się drażniący. Warto więc z rozwagą podchodzić do wyboru fototapety, gdyż nie jest to obraz, który można przewiesić.

fototapety Francja

- Wszystkie obrazy można podzielić na dwie grupy. Pierwsza – to zdjęcia konkretnego miejsca lub obiektu. Druga – abstrakcyjny wzór i tekstura. W pierwszym przypadku wszystko jest jasne, najczęściej są to zdjęcia świata roślin w salonie lub ziarna kawy w jadalni. Na ogół taki wystrój wygląda banalnie. Natomiast, oryginalne fototapety po ciężkim dniu pracy, pozwolą na odpoczynek , a co najważniejsze nie będą działać drażniąco.

- Fototapety – odważne rozwiązanie wymagające uwagi, w przeciwnym razie mogą dostarczyć wiele rozczarowania. Ale odpowiednio dobrana dekoracja, podkreśli charakter wnętrza i stanie się dumą jego gospodarzy.

Share on:

Zapisz się do newslettera

Chcesz otrzymywać informacje o promocjach i nie tylko?


Adres e-mail(np: nazwisko@gmail.com)

Numer telefonu(np: 123123123)

Dowiedz się o swoim rabacie