Produkujemy w 2 dni
Darmowa dostawa
Usługi projektanta
Zniżka 5%
Sklep Uwalls: Znajdziesz tutaj nowoczesne fototapety, tapety, plakaty i naklejki na ścianę Fototapety na wymiar

Teraz:

Pracujemy

Fototapety kominek – symbol ciepła i ogniska domowego

Autor: Julia Vihnevich

27 sierpień 2016

Fototapety kominek

Kominek – serce domu, w ludowej pamięci jego wizerunek dawno już przerósł wyłącznie użytkowe przeznaczenie, dzisiaj postrzegany jest jako symbol silnej i kochającej się rodziny. W dawnych czasach nasi przodkowie nie wyobrażali sobie życia bez ognia, który symbolizował ciepło, zdrowie, sytość, a także chronił przed drapieżnikami. W obecnym świecie piec coraz częściej spełnia tylko funkcję estetyczną. Popularność takich dekoracji jak fototapeta kominek  jest tego wymownym dowodem.

Jesteśmy tak skonstruowani, że nasza pamięć przechowuje w sobie znaczenie wartości ognia. Ogień jest symbolem, który łączy ludzi i zaciera granice między językami, religiami, pokoleniami a co ważne kulturami. Pamiętacie jak jedna wzmianka o ognisku lub kominku budziła w wyobraźni wspomnienia rodzinnych spotkań wypełnionych atmosferą miłości, ciepła, zabawą i śmiechem. Fototapeta na ścianę kominek – to właśnie ta dekoracja która, przypomina o najważniejszych wartościach w życiu każdego z nas.

fototapeta do salonu

Historia opowiada o tym, jak w czasach podbojów ziem, w okresach, kiedy to władcy imperiów rywalizowali a ich armie toczyły boje, zniszczenie kominka wroga było prawdziwym świętokradztwem. Wszystko to wiąże się z sakralnym znaczeniem ognia domowego. W Starożytnym Rzymie i Grecji opiekunkom ogniska domowego Weście i Hestii wznoszono świątynie, w których zapalano wieczny ogień. Podarować w prezencie lub zbudować kominek oznacza życzyć z całego serca zgodnej i przyjaznej rodziny z silnymi więzami rodzinnymi. Fototapety kominek – cenny prezent wyrażający głęboki sens.

Fototapeta kominek jako element stylu

Design komina przez wszystkie tysiąclecia przybierał najróżniejsze postacie. W celu znalezienia Fototapety kominek w upragnionym stylu skorzystajcie z wygodnej wyszukiwarki na naszej stronie internetowej.

Imitacja kominka, stylizowanego w duchu epoki średniowiecza, wniesie odrobinę autentyczności w Wasze wnętrze. Wykończenie, idealnie wkomponuje się w charakter etnicznych kierunków w designie, stylu country, a także loft.

tanie fototapety kominek

Epoka Odrodzenia prezentuje kominki w nowym wydaniu. Teraz wystawnie zdobione kolumnami, wieżyczkami, mozaiką. Luksusowy kominek w duchu barokowym lub rokoko stanie się perełką we wnętrzu Waszego domu.

Kominek fototapety ścienne na wymiar – niepowtarzalny wystrój, dzięki wybranej przez Państwa ilustracji, zgodnie z określonymi parametrami.

Zamówcie tanie fototapety z kominkiem u producenta, a już teraz otrzymacie w prezencie wstępną obróbkę zdjęcia do druku!

Share on:

Zapisz się do newslettera

Chcesz otrzymywać informacje o promocjach i nie tylko?


Adres e-mail(np: nazwisko@gmail.com)

Numer telefonu(np: 123123123)

Dowiedz się o swoim rabacie