Fototapety na wymiar

Teraz:

Pracujemy

8 uzasadnionych przyczyn, aby wykorzystać fototapety

Autor: Julia Vihnevich

07 lipiec 2016

Nowoczesne fototapety niewiele mają wspólnego z tymi, które pamiętamy. Na przestrzeni lat podejście do ich projektowania uległo całkowitej zmianie. Przedstawiamy kilka powodów, dla których warto "zaprosić" fototapety do swojego domu.

fototapety do salonu

Czasy nudnych i jednakowych tapet już dawno odeszły w zapomnienie. Nowoczesne technologie i praktyczne materiały pozwoliły stać się im jednym z najbardziej popularnych narzędzi do aranżacji wnętrz. Obecnie z pomocą fototapet bez problemu można podzielić pokój na strefy, ukryć niedoskonałości ściany lub po prostu pobawić się przestrzenią. Istnieją również inne przyczyny wykorzystania fototapet, o których być może jeszcze nie słyszeliście.

Przyczyna Nr. 1 nadać wnętrzu charakteru

Wnętrze aranżuje się przy użyciu przedmiotów mebli lub akcesoriów. Ale odpowiednio dobrane fototapety nie gorzej poradzą sobie z tym zadaniem. Znajdźcie centralny punkt pokoju i udekorujcie ściany tapetami, pasującymi do reszty wystroju. Na przykład, aby utrzymać tematykę wschodu, warto pokusić się o obrazy z wizerunkiem marokańskich zaułków lub bazarów. Wnętrze w stylu minimalistycznym doskonale podkreślą fototapety o delikatnej palecie barw – powiększony kwiat, hieroglify, figury geometryczne na jednokolorowym tle, będą one praktycznym rozwiązaniem. Nowoczesny styl high-tech w zestawieniu z tematyką urbanistyczną stworzy niesamowitą atmosferę – postawcie na fototapety z drapaczami chmur i ulicami metropolii.

fototapety góry

Przyczyna Nr. 2 stworzyć wrażenie perspektywy w niewielkim pomieszczeniu

Fototapety nie tylko mogą wizualnie zwiększać lub zmniejszać rozmiary pomieszczenia, ale i tworzyć wrażenie głębi. Wystarczy jedynie naruszyć reguły i przykleić fototapetę tak, aby wychodziła za krawędzie jednej ściany i częściowo nachodziła na sąsiednie powierzchnie. Taki obraz będzie wyglądał bardziej realistycznie, podobnie jak efekt 3D z zakrzywionym ekranem telewizorów plazmowych.

fototapety panorama

Przyczyna Nr. 3 urozmaicić monotonną przestrzeń

Wnętrza w stylu minimalistycznym lub high-tech często pozbawione są koloru. Pomieszczenie utrzymywane w monochromatycznej tonacji, znacznie ożywią fototapety w wyrazistych kolorach. W lakoniczny design wspaniale wpiszą się fototapety z abstrakcyjnymi, geometrycznymi formami lub barwnym obiektem na monochromatycznym tle.

Eksperymentujcie!

fototapety liście

Przyczyna Nr. 4 Pamiętać o najważniejszym

Tapety z napisami będą gratką nie tylko dla nastolatków i kreatywnych osób. Symboliczne frazy, słowa, a nawet całe przesłania, wprowadzą do wnętrza nutkę ekstrawagancji i nadadzą indywidualnego charakteru. Pomysłowe aforyzmy i cytaty podkreślą światopogląd gospodarza pokoju i staną się inspiracją do nowych działań. Deklaracja miłości na ścianie sypialni małżeńskiej stanie się prawdziwą mantrą, podtrzymującą wyjątkową atmosferę. Fototapety z motywem porozrzucanych liter o różnych wymiarach i czcionce, wypełnią pokój nostalgią i wspomnieniami o wymianie korespondencji z przyjaciółmi.

fototapety napis

Przyczyna Nr. 5 złagodzić surowe kontrasty

Połączenie dwóch tapet w jednym pokoju to niebanalny pomysł. Warto jednak zadbać, aby harmonijnie tworzyły jedną całość. Ważne jest zachowanie spójności, wzór lub barwa powinna występować zarówno na jednych, jak i na drugich tapetach. Kombinacje tego typu można tworzyć celowo, na przykład: zielone i różowe tapety łącząc z fototapetami przedstawiającymi kwiaty z zielonymi łodygami i różowymi pąkami.

fototapety kawa

Przyczyna Nr. 6 dodać dynamiki wnętrzu

Nie trzeba od razu całej ściany dekorować tapetą. Pojedyncze fragmenty zdjęć umieszczone na drzwiach lub meblach, sprawią, że wnętrze stanie się bardziej żywe i dynamiczne. Fototapety można użyć jako kilka mniejszych obrazków. Jeśli marzycie o tym by zanurzyć się w nowoczesnym stylu loft, spróbujcie wykorzystać go w waszym mieszkaniu, dekorując część ściany lub drzwi ilustracją muru z cegły.

fototapety błyskawica

Przyczyna Nr. 7 zatrzymać chwile

Surowe, nowoczesne wnętrza nierzadko pozbawione są ciepła i sentymentalizmu, które najlepiej odzwierciedlają rodzinne fotografie. Ale jeśli nie przemawiają do was zdjęcia powieszone nad kominkiem, wypróbujcie modne rozwiązanie, jakim są fototapety. W sypialni świetnie odnajdą się romantyczne obrazy zakochanej pary, zaś w pokoju dziecka lub salonie zdjęcia najbliższych. Fototapety w wersji czarno-białej wpiszą się w niemalże każde wnętrze i będą prezentować się stylowo i nowocześnie.

fototapety para

Przyczyna Nr.8 stworzyć harmonijne wnętrze

Fototapety mogą podkreślić nie tylko styl, ale także przeznaczenie i rolę pomieszczenia. W sypialni doskonale sprawdzą się ilustracje w stonowanej gamie oraz neutralnej tematyce. W pokoju dziecka – tapety z ulubionymi bohaterami bajek i kreskówek. Nastolatkowi natomiast przypadną do gustu fototapety o sportowej, dynamicznej tematyce, które odzwierciedlą jego zainteresowania.

fototapety para

fototapety statek

Share on:

Zapisz się do newslettera

Chcesz otrzymywać informacje o promocjach i nie tylko?


Adres e-mail(np: nazwisko@gmail.com)

Numer telefonu(np: 123123123)

Dowiedz się o swoim rabacie