Fototapety na wymiar

Teraz:

Pracujemy

Jak wygodnie urządzić kuchnię: 7 złotych zasad Marthy Stewart

Autor: Julia Vihnevich

20 grudzień 2016

Gdzie schować detergenty, dlaczego produkty najlepiej jest przechowywać w plastikowych pojemnikach i jak wycisnąć maksimum wygody z małej kuchni – o tym opowie „odważna gospodyni” Martha Stewart. W odpowiednich rękach nawet najmniejsza kuchnia stanie się praktycznym i wygodnym wnętrzem. Aby uzyskać taki efekt nie trzeba kupować nowego kompletu mebli kuchennych. Zacznijcie od sprzątania: znajdując swoje miejsce naczyniom i sprzętom AGD, zaoszczędzicie niejeden metr kwadratowy. Pomogą wam w tym przydatne rady guru od spraw zajmowania się domem — Marthy Stewart

Rada 1. Mądrze przechowujcie akcesoria kuchenne

Nie zapominajcie o głównej roli kuchni. Po pierwsze powinna być ona wygodnym i funkcjonalnym miejscem przygotowywania posiłków. Dlatego też wybierzcie podręczne miejsca do przechowywania produktów i sprzętu kuchennego. Na przykład, jeśli często korzystacie z miksera, nie chowajcie go do szafki – niech zawsze będzie pod ręką.

fototapeta-jak-wygodnie-urzadzic-kuchnie-1-1 fototapeta-jak-wygodnie-urzadzic-kuchnie-1-2

Rada 2. Znajdźcie osobne miejsce dla naczyń i przypraw

Zaprowadzenie ładu w kuchni jest prostsze niż myślicie. Zacznijcie od organizacji przestrzeni: poukładajcie naczynia w jednym miejscu a urządzenia w drugim. Przechowujcie przyprawy i konserwy w osobnej szufladzie, podobnie jak kasze. Jeśli nie możecie poszczycić się dużą i przestronną kuchnią zróbcie szuflady bardziej funkcjonalnymi za pomocą specjalnych przegródek. Teraz o bałaganie można zapomnieć!

fototapeta-jak-wygodnie-urzadzic-kuchnie-2-1

Rada 3. Uwolnijcie kuchnie od niepotrzebnej techniki

Martha Stewart radzi zaopatrzyć się tylko w niezbędne akcesoria kuchenne. Oczywistym faktem jest, że każdej gospodyni marzy się imponująca kolekcja naczyń i techniki. Ale jeśli nie używacie babcinego serwisu lub opiekacza do chleba, to dlaczego by nie zwolnić miejsca. Niepotrzebne wam rzeczy z pewnością przydadzą się komuś innemu – a wy tym sposobem zyskacie trochę wolnej przestrzeni.

fototapeta-jak-wygodnie-urzadzic-kuchnie-3-1

Rada 4. Przesypcie kasze do słoika

Czy znacie tę sytuację, gdy szukacie odpowiedniej kaszy i przez przypadek zahaczacie o torebkę cukru, która natychmiast rozsypuje się po całej kuchni? Aby tego rodzaju sytuacje więcej się nie powtarzały, przesypcie wszystkie kasze i sypkie produkty do przeźroczystych słoików, a pokrywki odpowiednio opiszcie.

fototapeta-jak-wygodnie-urzadzic-kuchnie-4-1 fototapeta-jak-wygodnie-urzadzic-kuchnie-4-2

Rada 5. Kupcie pojemniki do przechowywania produktów

Przechowujcie żywność w plastikowych pojemnikach. Za ich pomocą nie tylko zaoszczędzicie miejsce w lodówce, ale i ułatwicie sobie sprzątanie. Konserwy lepiej przełożyć do szafki kuchennej, ponieważ nie ma konieczności trzymania jej w lodówce

fototapeta-jak-wygodnie-urzadzic-kuchnie-5-1 fototapeta-jak-wygodnie-urzadzic-kuchnie-5-2

Rada 6. Udekorujcie kuchnie z głową

Zazwyczaj w kuchni ciężko jest znaleźć miejsce na akcesoria i elementy dekoracyjne. W sąsiedztwie naczyń i AGD wyglądają co najmniej śmiesznie. Martha w tym przypadku radzi podejść do tej kwestii twórczo i ozdobić wnętrze eleganckim daniem, koszykiem owoców lub butelkami wina. Nie miejcie wątpliwości – w ten sposób stworzycie naprawdę oryginalną kuchnię.

fototapeta-jak-wygodnie-urzadzic-kuchnie-6-1

Rada 7. Schowajcie detergenty

Główni wrogowie waszej kuchni — stojące na widoku detergenty, gumowe rękawiczki i inne środki czyszczące. Schowajcie je do kuchennej szafki, wieszając wewnątrz kilka haczyków i półeczkę. Teraz wasza kuchnia będzie cieszyć oko!

fototapeta-jak-wygodnie-urzadzic-kuchnie-7-1

Share on:

Zapisz się do newslettera

Chcesz otrzymywać informacje o promocjach i nie tylko?


Adres e-mail(np: nazwisko@gmail.com)

Numer telefonu(np: 123123123)

Dowiedz się o swoim rabacie